صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای

31 اردیبهشت ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای باعث می شود تا میزان هزینه شما برای داشتن یک هندریل شیشه ای ثابت نباشد و بر اساس همین عوام زیاد یا کم شود. نرده های شیشه ای امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این نوع نرده ها در معماری های مدرن کاربرد بیشتری دارند و افراد تلاش می کنند تا با استفاده از آنها حداکثر استفاده را در تبدیل فضا به یک محیط پرنور و زیبا ببرند.

ضمن تاکید و یادآوری در مورد این که قیمت ها بر اساس نرخ ارز تغییر می کنند، شما را به مطالعه این مطلب از سایت شیشه لیا صنعت ایرانیان در مورد عوامل تاثیر گذار بر قیمت نرده شیشه ای دعوت می کنیم.

قیمت نرده شیشه ای و عوامل تاثیرگذار در قیمت آنقیمت نرده شیشه ای و عوامل تاثیرگذار در قیمت آن

قیمت نرده شیشه ای چطور محاسبه میشود؟

نرده شیشه ای صرفا از شیشه ساخته نشده است و قطعات زیادی در نصب آن دخیل هستند. لذا اگر این چنین فکر می کنید که تنها شیشه معیار اصلی در تعیین قیمت نرده های شیشه ای هستند، سخت در اشتباه هستید. هر چند به جز قطعات و لوازم استفاده شده باید هزینه های جانبی طراحی و نصب را نیز در نظر بگیرید. عوامل تاثیرگذار در قیمت نرده شیشه ای به طور خلاصه عبارتند از:

  • نوع و مدل شیشه به کار رفته در نرده
  • قطعات نگهدارنده و جانبی
  • نصب نرده و خدمات فنی جانبی
  • محل انجام پروژه

قیمت نوع شیشه نرده شیشه ای

طبیعتا بخش اصلی نرده را شیشه تشکیل می دهد و بیشترین تاثیر قیمت نرده شیشه ای به شیشه آن بر می گردد. امروزه شیشه های متنوعی از سوی تولید کنندگان شیشه به بازار عرض شده است که هر کدام ویژگی های خاصی دارند.

برای هندریل های شیشه ای معمولا از شیشه های سکوریت و شیشه لمینت استفاده می کنند چرا که این نوع شیشه ها مقاومت بیشتری دارند. شیشه سکوریت به کار برده شده معمولا ضخامتی حدود 10 الی 12 میلی متر دارند. سکوریت ها به دلیل مقاومت کمتر، در مکان هایی استفاده می شود که تردد کمتری وجود دارد. اما لمینت ها در مکان های پرتردد استفاده می شود.

چه عواملی بر قیمت شیشه نرده شیشه ای تاثیرگذارند؟

شیشه سکوریت و لمینت انواع مختلفی دارند که از لحاظ مقاومت، طرح، رنگ، شکل و برند های مختلف تفاوت هایی بین آنها وجود دارد. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد عوامل موثر در این مورد می پردازیم.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

نحوه تولید آینه به چه شکل می باشد؟

نرده شیشه ای چیست و چه مزایایی دارد؟

نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه شیشه ای چگونه است؟

انواع لمینت ها

استاندارد های مختلفی توسط کارخانه های تولید کننده شیشه اراmه می شود. طلق مورد استفاده (pvb) بر اساس این استاندارد ها برای نرده شیشه ای 1.52 میلی متر می باشد. اما نکته مهم برای شما به عنوان کارفرما یا خریدار این است که برخی از پیمانکاران یا فروشنده ها به جای شیشه های لمینت با طلق pvb، شیشه های لمینت شده با رزین را پیشنهاد می دهند که قیمت کمتری داشته اما مقاومت لازمه را ندارد و در دنیا نیز منسوخ شده است.

کیفیت و برند

یکی از عوامل موثر در قیمت نرده شیشه ای به برند و کیفیت شیشه بر می گردد. بهترین نوع شیشه در داخل کشور، نوع سوپر کلییر است. در درجه بعدی شیشه ی فلوت قرار دارند که به دلیل کمی موج و ناخالصی بیشتر قیمت کمتری دارند.

اما موضوع بعدی به کارخانه jولید کننده شیشه بر می گردد. برخی کارخانه های سنتی به وسیل دستگاه های قدیمی اقدام به سکوریت کردن شیشه ها می کنند که کیفیت بالایی نداشته و باعث ایجاد موج بر روی شیشه و شکست نور می شود. طبیعتا شیشه های تولید شده توسط کارخانه های صنعتی شناخته شده کیفیت بالاتری نسبت به سایرین داشته و به تبع آن، قیمت بیشتری نیز دارند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع نرده شیشه ایعوامل تاثیرگذار در قیمت انواع نرده شیشه ای

هندسه ی شیشه وسوراخ کاری ها

از عوامل موثر بر قیمت نرده شیشه ای باید به شکل هندسی متفاوت شیشه ها نیز اشاره داشت. مثلا شیشه های ذوزنقه ای یا متوازی الاضلاع قیمت بیشتری نسبت به شیشه های مستطیلی دارند. به طور کلی تغییر شکل شیشه از قالب اصلی باعث افزایش هزینه خواهد شد. برای مثال سوراخ کاری های اضافه برای سیستم نصب فیکس پوینت باعث می شود تا شیشه تا 20 درصد افزایش قیمت داشته باشد.

قیمت قطعات نگهدارنده نرده شیشه ای

بخشی از قیمت نهایی نرده های شیشه ای به قسمتی از آن بر می گردد که وظیفه نگهداری از شیشه و اتصال آن به محل نصب را برعهده دارند. این پایه ها اشکال مختلفی دارند که به معرفی آنها می پردازیم. به طور کلی هندریل های شیشه ای به دو شکل توکار و روکار نصب می شوند. پروفیل های آلومینیومی هم دارای نوع های متفاوتی می باشند.

برای مثال برخی قطعات به صورت سرتاسری بر روی زمین نصب می شوند و برخی نیز به صورت منقطع نصب می شوند. اینکه از چه نوع سیستم نصبی و با چه پروفیلی استفاده کنید نیز بر قیمت نهایی نرده شیشه ای تاثیر می گذارد.

معمولا پروفیل هایی که در بازار از جنس استیل و آهن ساخته شده اند ضخامت کمتر و قیمت ارزان تری دارند. اما در مقابل پایه هایی که از استیل ضد زنگ ساخته می شوند با کیفیت ترین، مقاوم ترین و البته گران ترین نوع محسوب می شوند.

در هر سیستم نگهدارنده ای پایه ها نباید در فاصله بیش از 1 متر قرار بگیرند. این موضوع نیز با توجه به معیار متر برای محاسبه قطعات نرده شیشه ای می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در قیمت نهایی داشته باشد. روش های نصب نیز شامل روش اسپیگات، اسکوئرلاین، دی لاین، هنزا، فیکس پویت و دفنی می باشد.

قیمت نصب و خدمات فنی نرده شیشه ای

از دیگر عامل های تاثیرگذار در قیمت نرده شیشه ای به حق الزحمه نصب، خدمات فنی و بعضا خدمات پس از فروش آن بر می گردد. این خدمات شامل زیرسازی فولادی، نصب پروفیل ها و پایه نگهدارنده، حمل شیشه از خودروی حمل تا محل نصب در طبقات یا مکان های دیگر، نصب شیشه، نصب قطعات جانبی و درپوش ها و... می شود.

اگر ساختمان بلندی دارید، حمل و نقل شیشه به طبقات بالا هزینه های جداگانه ای را می طلبد. به طور کلی تمامی شرکت ها هزینه جاگانه ای را بابت اجرت نصب و خدمات دریافت می کنند که ممکن است این هزینه متفاوت باشد.

قیمت انواع نرده شیشه ایقیمت انواع نرده شیشه ای

تعیین قیمت نرده شیشه ای بر اساس موقعیت مکانی پروژه

اما آخرین عامل موثر در قیمت نرده شیشه ای به محل پروژه نصب نرده شیشه ای بر می گردد. برای مثال اگر در شهرهای دور از شهر و محل شرکت تولید کننده قرار داشته باشید، باید هزینه ی بیشتری را بابت حمل و نقل و ایاب و ذهاب کارگران پرداخت کنید.

همچنین اگر پروژه ای بزرگ برای نصب هندریل شیشه ای داشته باشید، حتما باید علاوه بر هزینه حمل و نقل به مقصد به فکر اسکان و سایر هزینه های جانبی کارگران و نصاب ها نیز باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE