صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

5 نکته بسیار مهم در انتخاب نرده شیشه ای برای پروژه های ساختمانی

30 تیر ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان

نکات بسیار مهمی در انتخاب نرده شیشه ای برای پروژ های ساختمانی وجود دارد که توجه به آن می تواند نتایج مثبتی را برای پروژه مد نظر ما فراهم کند. نرده های شیشه ای این روزها در طراحی دکوراسیون مدرن بسیار مورد توجه است و طراحان تلاش می کنند با استفاده از آن ظاهری مدرن تر را به بنای مورد نظر خود ببخشند.

این نرده های زیبا و شفاف این روزها جایگزین خوبی برای نرده های فلز، چوبی و... شده اند. اما در انتخاب و خرید نرده شیشه ای باید به چه نکاتی توجه داشته باشیم؟ با سایت شیشه لیا صنعت ایرانیان همراه باشید تا به معرفی این نکات بپردازیم.

نکات مهم در انتخاب نرده شیشه اینکات مهم در انتخاب نرده شیشه ای

توجه به ایمنی و میزان تردد در انتخاب نرده شیشه ای

از عواملی که در انتخاب نرده شیشه ای قابل توجه می باشد، نوع کاربری آن و محلی است که قرار است نرده شیشه ای در آن نصب شود. نوع استفاده و مقررات ملی ساختمان نوع کاربری، میزان تردد و ایمنی هر سازه را تعیین می کند.

در برخی از پروژه ها با توجه به بار جانبی که به نرده شیشه ای وارد می کند، انتخاب نرده ای با قابلیت باربری بالاتر و تحمل نیروهای جانبی بیشتر بسیار مهم است. این موضوع به ویژه برای ساختمان های پرتردد از اهمیت بالاتری برخوردار است.

اما برخی از پروژه ها مثل ساختمان های مسکونی و یا ویلاهایی که تردد کمتری در آنها وجود دارد، نیاز به سطح پایین تری از اهمیت دارند. بنابران نیاز نیست تا هزینه های سنگین انجام شده و نرده های شیشه ای انتخاب شود که ایمنی و قیمت بالاتری دارند.

توجه به ایمنی و میزان تردد در انتخاب نرده شیشه ایتوجه به ایمنی و میزان تردد در انتخاب نرده شیشه ای

انتخاب نرده شیشه ای بر اساس طراحی پروژه

کانسپت و طراحی پروژه نیز در انتخاب نرده شیشه ای بسیار مهم است. نوع نگاه طراح و اولویت های او با توجه به المان های مورد استفاده در طرح می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. مثلا در برخی موارد ممکن است طراح بر روی پایه های نگه دارنده نرده های شیشه ای تاکید کند.

برخی دیگر از طراحان نیز شاید به دنبال شفافیت و رفع هرگونه اختلال در دید باشند به طوری که فقط شیشه ها قابل مشاهده باشند. با توجه به این موضوع، نرده های شیشه ای از نوع دفنی بهترین گزینه محسوب می شوند.

در مجموع می توان گفت که سلیقه طراح در انتخاب نوع نرده شیشه ای بسیار مهم است و یکی از نکات مهمی می باشد که باید به آن توجه داشت. نرده های شیشه ای در انواع مختلفی مثل فریم دار یا بدون فریم، پایه های منقطع، پروفیل های یکسره و... وجود دارند که انتخاب از بین آنها بهتر است با هماهنگی طراح انجام شود.

انتخاب نرده شیشه ای بر اساس طراحی پروژهانتخاب نرده شیشه ای بر اساس طراحی پروژه

قیمت نرده شیشه ای

یکی از 5 نکته ی مهم در انتخاب نرده شیشه ای، قیمت و موضوع اقتصادی است. نمی توان کتمان کرد که در هر نوع خریدی بحث اقتصادی از مهمترین مسائل می باشد. در انتخاب نرده های شیشه ای جزئیاتی وجود دارد که به شدت بر قیمت نهایی نرده شیشه ای تاثیرگذار است.

برای مثال نوع شیشه (اعم از سکوریت یا لمینت)، جنس قطعات نگهدارنده (استیل، آلومینیوم یا آهن) و نوع نرده (فریم لس، فریم دار، با پایه نگهدارنده و...) از عوامل تاثیرگذار بر قیمت هستند. طبیعتا شیشه لمینت، استیل ضد زنگ، فریم لس بودن و... هزینه های بیشتری به شما تحمیل خواهد کرد.

سازه و کف سازی برای نرده شیشه ای

نکته بسیار مهم بعدی در انتخاب نرده شیشه ای برای پروژه های ساختمانی به نوع سازه و کف سازی موجود در محل نصب بر می گردد. برای مثال به جهت نصب نرده شیشه ای دفنی، ارتفاع کف سازی باید حداقل 15 سانتی متر باشد در حالی که در برخی از موقعیت های پروژه چنین شرایطی محیا نمی باشد؛ بنابراین در این شرایط نمی توان از نرده های شیشه ای دفنی استفاده کرد. در جاهایی که کف سازی انجام شده باشد می توان از سیستم های نصبی همچون اسپیگات، فیکس پوینت و... استفاده کرد.

علاوه بر ارتفاع کف سازی در مدل دفنی و روکار هم نیاز به المان های سازه ای مناسب وجود دارد. در صورتی که پیش بینی های لازم در زمان نصب انجام نشده باشد، نمی توان سازه مورد نظر را نصب کرد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

قیمت نرده شیشه ای

دلایل استفاده از نرده شیشه ای

نصب هندریل

انتخاب نرده شیشه ای بر اساس محل نصب

نرده های شیشه ای را می توان در بخش های مختلفی از یک ساختمان نصب کرد. محل نصب این نوع نرده ها اهمیت بسیار زیادی دارد. از مکان های قابل نصب برای نرده شیشه ای باید به این موارد اشاره داشته باشیم:

  • دور استخر
  • تراس ها و بالکن
  • راه پله
  • روف گاردن و پشت بام

دور تا دور استخرها

برای جانپناه شیشه ای که در دور استخر به کار برده می شود، نیاز است که از نرده های شیشه ای استفاده شود که حد ارتفاع شیشه از کف محل بالاتر باشد تا آب از آن عبور کند و نظافت به خوبی انجام شود. استفاده از سیستم های اسپیگات و هنزا برای اطراف استخر گزینه ی بهتری هستند. این دو نوع سیستم نصب حداقل ارتفاعی را برای شستشوی مناسب نرده ها و کف فراهم می کنند.

انتخاب نرده شیشه ای بر اساس محل نصب

خرید نرده شیشه ای با بالاترین ضریب امنیت

برای انتخاب نرده شیشه ای با گزینه های متنوعی روبرو خواهید بود که از نظر کیفیت، نحوه نصب و شکل ظاهری و قیمت با هم تفاوت دارند. کارشناسان فروش لیاصنعت با ارائه مشاوره رایگان همراه شما هستند تا بر اساس شرایط محیط و خواسته های مورد نظر بهترین ها را با بالاترین ضریب امنیت خریداری نمایید.

راه پله ها

تجربه ثابت کرده است که برای راه پله ها گزینه هایی مثل اسپیگات، فیکس پوینت، اسکوئرلاین و هنزا مناسب تر هستند. برای پله های دوبلکس با بدنه فلزی سیستم فیکس پوینت انتخاب می شود. عرض راه پله ها یکی از محدودیت هایی است که باعث می شود در انتخاب روش اجرا دچار مشکل شویم. برای مثال سیستم اسپیگات مناسب راه پله های باریک نیست اما سیستم فیکس پوینت به دلیل عدم کاهش فضا گزینه خوبی برای راه پله های باریک شناخته می شود.

تراس، بالکن، روف گاردن و پشت بام

برای مکان هایی که ویژگی هایی مثل بالکن یا پشت بام داشته باشند می توان از انواع مختلف سیستم نصب نرده شیشه ای استفاده کرد. اما یکی از 5 نکته مهم در انتخاب نرده شیشه ای برای تراس ها، بالکن ها، روف گاردن ها و پشت بام ها، استفاده از شیشه سکوریت لمینت است تا امنیت کافی را برای افراد تامین کرده و از خطرات احمالی جلوگیری کند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE