صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

آینه در فنگ شویی نماد چیست؟

29 مرداد ، 1402
گروه لیا صنعت ایرانیان

اگر شما نیز با فنگ‌شویی آشنایی کامل دارید، حتما به خوبی می‌دانید که آینه یکی از اصلی‌ترین نمادهایی است که در این آیین جایگاه ویژه‌ای دارد‌. آینه در فنگ شویی می‌تواند به جریان یافتن انرژی مثبت کمک شایانی کرده و حتی انرژی منفی را از شما دور کند.

البته این تنها آینه نیست که به شما در این راه کمک می‌کند. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل زندگی خود را در جهت مثبت هدایت کنید، لازم است تا حتما اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. پس این مقاله را مطالعه کنید تا از نحوۀ کاربرد آینه در فنگ شویی و تاثیر آن آگاه شوید.

جایگاه آینه در فنگ شویی

برای اینکه بتوانید از آینه در فنگ شویی خانه خود استفاده کنید ابتدا باید از جایگاه آن با خبر باشید. آینه‌ها نماد عنصر آب هستند و به عبارتی می‌توانند رشدِ خرد و درون‌نگری را نمایش دهند. آب باعث خنکی است و از خود شکلی ندارد. در نتیجه می‌تواند به شکل ظرفی درآید که در آن ریخته می‌شود. از این جهت، آینه نماد عنصر آب است که این ویژگی را دارد. آینه هر چه هست را بدون هیچگونه قضاوت، تغییر یا ابهامی منعکس می‌کند و به این ترتیب نه تنها می‌تواند انرژی را در یک نقطه متمرکز کند، بلکه دید افراد را نسبت به محیط نیز‌ افزایش‌ می‌دهد. 

بسته به محلی که آینه را در آن قرار می‌دهید، می‌توانید انرژی محیط را جذب کرده و آن را به جریان درآورید. از طرف دیگر اگر آینه را در جای درستی قرار دهید، می‌تواند نماد یا عنصر درستی را در تمام محیط منعکس‌ کند. تصور کنید انعکاس آینۀ شما آب یا بخشی از یک درخت باشد. در نتیجه انرژی بیشتری در محیط پیرامون شما جریان پیدا می‌کند. در ساده‌ترین حالت وظیفه آینه در فنگ شویی این است که نور را منعکس کرده و کیفیت فضای موجود را ارتقا دهد.

آینه در فنگ شویی

جایگاه آینه در فنگ‌شویی

انواع آینه و نقش آن در فنگ شویی

آینه‌‌ها انواع مختلفی دارند و همین تنوع می‌تواند کاربرد آن‌ها را در‌ فنگ شویی متمایز کند. ما در اینجا فهرستی از انواع آینه در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن برای فنگ شویی محل مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

آینه های تخت

آینه‌های تخت همان نمونه‌های ساده‌ای هستند که در اشکال مختلف مانند مربع یا دایره و در قاب‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. آینه تخت انرژی را به همان شکل منعکس کرده و به جریان در می‌آورد.

آینه های محدب

این آینه‌ها از نظر ظاهر شبیه به پشت یک کاسه هستند. از آنجا که این نوع آینه می‌تواند محیط وسیع‌تری را به شما نشان دهد، دید بیشتری را نیز در اختیارتان می‌گذارد. در نتیجه آینه محدب در فنگ شویی مانند چشم مراقب عمل کرده و جنبه حفاظتی دارد.

آینه مقعر

این آینه‌ها برخلاف نوع قبلی شبیه به درون کاسه هستند و از آن جهت که تصویر را کوچک و وارونه می‌کنند، برای این کاربرد دارند که انرژی منفی را کوچک کرده و از محیط دور کنند. 

آینه های‌ ممنوعه در فنگ شویی

شاید برایتان جالب باشد که نباید از برخی آینه‌ها به منظور فنگ شویی استفاده کنید. استفاده از انواع کدر، شکسته و تاب دار آینه در فنگ شویی منزل اصلا گزینه خوبی نیست. آینه‌های تکه‌تکه‌ای که مانند موزاییک به یکدیگر چسبیده شده‌اند نیز اصلا مناسب نیستند.‌ همچنین اگر آینه‌هایی دارید که نوک‌ تیز دارند، نباید در فنگ شویی از آن‌ها استفاده کنید؛ بلکه باید از آینه‌ای یک‌تکه و صاف و بدون اعوجاج استفاده کنید. 

دقت کنید اگر در خانه آینه‌هایی از این دست دارید نگران‌ نشوید. آینه‌های ممنوعه را فقط نباید در نقاطی که از نظر فنگ شویی حائز اهمیت هستند، قرار دهید. در غیر این صورت وجود آنان در منزل مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

کاربرد آینه در فنگ شویی

حال که با جایگاه آینه در فنگ شویی آشنا شدید، بد نیست بدانید که چه کاربردهایی برای آن در نظر گرفته شده است. البته آینه دکوراتیو و کاربردهای آن بسیار متنوع و گسترده است؛ با این حال ارتباط کاربرد و مکان آینه در فنگ شویی در موارد زیر خلاصه می‌شود.

تسلط بر همه نقاط

اولین ویژگی یک آینه این است که موقعیت فرماندهی شما را تثبیت می‌کند. وجود یک آینه در آشپزخانه یا در اتاق خواب اجازه می‌دهد تا پشت سر خود را نیز ببینید و تعادل ایجاد کنید. بهتر است از آینه محدب برای میز کار، سینک ظرفشویی و اجاق گاز استفاده کنید تا همه جا به سادگی دیده شده و اتصال آن نیز با سهولت انجام شود. 

قانون استفاده از آینه در فنگ شویی اتاق خواب عقیده دارد در این محل باید آینه ایستاده قرار داد تا بتوان در هنگام دراز کشیدن نیز به همه تخت و قسمت پشتی اتاق تسلط داشت.

افزایش عشق

قرار دادن آینه در برخی نقاط مانند نزدیک میز ناهارخوری باعث می‌شود که در هنگام غذا خوردن عشق و محبتی که در بین اعضای خانواده وجود دارد، منعکس شده و دو چندان شود. به این ترتیب انرژی حمایتی افزایش پیدا می‌کند.

ثروت بیشتر

اگر یکی از آینه‌ها به نحوی قرار بگیرد که بتواند شعله اجاق گاز را نشان دهد، ثروت به سمت شما سرازیر خواهد شد. هر چه تعداد شعله‌ها بیشتر باشد، ظرفیت جذب رفاه بیشتر است و ثروتتان افزایش پیدا می‌کند. 

ایجاد هماهنگی

یکی از ویژگی‌های آینه گرد در فنگ شویی این است که اگر آن را در اتاق خواب قرار دهید، می‌تواند باعث شود کسانی که تصویر آن‌ها در این آینه منعکس شده، با یکدیگر هماهنگ‌تر شوند. از آنجا که آینه گرد لبه‌های تیز و خشن ندارد، رابطه را بهتر می‌کند و کدورت‌ها را از بین می‌برد‌.‌ البته شرط اصلی این است که آینه در جای خود محکم شده باشد و هر دو نفر با محل آن‌ مشکلی نداشته باشند. بهترین محل نصب آینه در فنگ شویی در قسمت بالایی تخت است که می‌تواند انرژی را متمرکز کرده و به سر زوج بتاباند. 

بهترین محل برای قرار دادن آینه در فنگ شویی

 آینه در فنگ شویی مانند آسپرین است؛ به عبارت دیگر می‌تواند مشکلات بسیاری را درمان کند. البته به شرطی که اندازه، تعداد و محل قرارگیری آن براساس قوانین جای آینه در فنگ شویی تنظیم شده باشد. می‌توانید با نصب آینه انرژی را جذب کنید، آن را به حرکت درآورید یا جهت حرکت را تغییر دهید. به همین دلیل لازم است بدانید از کدام آینه در چه محلی باید استفاده کنید. 

قانون اصلی در فنگ شویی این است که آینه تصویری را که نشان می‌دهد دوبرابر می‌کند. بنابراین اگر در مقابل آن کوهی از صورت‌حساب‌های پرداخت نشده بگذارید، بدهی‌هایتان دو برابر می‌شود؛ اما اگر یک عکس خانوادگی بگذارید که همه چهره‌های داخل آن شاد هستند، هماهنگی و شادی در خانواده چند برابر می‌شود.

جایگاه آینه در اتاق خواب

آینه‌ها باعث بیداری شده و چون نور را بازتاب می‌دهند، نماد هوشیاری هستند. به همین دلیل آینه باید در اتاق خواب به نحوی قرار گیرد که شما وقتی روی تخت خوابیده‌اید، خود را نبینید. فراموش نکنید شما نباید خود را ببینید، بلکه باید به پشت سرتان اشراف داشته باشید. اگر کمدها درب شیشه‌ای دارند و شما خود را در آن می‌بینید روی در پارچه انداخته و دید را محدود کنید.

در اتاق خواب کودک نیز هرگز آینه قرار ندهید؛ زیرا باعث اختلال خواب می‌شود. در صورت نیاز آن را داخل کمد تعبیه کنید. فراموش نکنید روی آینه به هر سمتی که باشد، می‌تواند انرژی را به همان سمت منعکس‌کند. پس در هنگام قرار دادن آن به جهت آینه در فنگ شویی دقت کنید تا انرژی به درستی به حرکت خود ادامه دهد.

 جایگاه آینه در پذیرایی

به طور کلی استفاده از آینه در اتاق نشیمن و پذیرایی توصیه نمی‌شود. با‌این‌وجود عقاید مختلفی پیرامون این موضوع وجود دارد. برخی افراد معتقدند که آینه انرژی افراد، بخصوص انرژی منفی آن‌ها را به سرعت منعکس کرده و تقویت می‌کند. برخی دیگر باور دارند که وجود آینه در جشن‌ها و میهمانی‌ها، شوروشوق افراد حاضر را چندبرابر می‌کند و به محیط جان می‌بخشد. عده‌ای نیز باور دارند که آینه کاری دیوار پشت مبل‌ها یا بالای صندلی‌ها، باعث حواس‌پرتی حاضرین شده و راحتی را از آن‌ها سلب می‌کند.

بااین‌‌حال اگر از ما می‌پرسید، طبق اصول آینه در فنگ شویی، استفاده از آن در اتاق پذیرایی و نشیمن توصیه نمی‌شود.

آینه در فنگ شویی | آینه در پذیرایی

جایگاه آینه در پذیرایی

 جایگاه آینه در آشپزخانه

هرگز اجازه ندهید فر و سینک مقابل هم باشند. این باعث جنگ میان دو عنصر آب و آتش می‌شود. به درب فر، آینه نصب کنید. به این ترتیب انرژی سینک و آب در خانه جریان‌ پیدا می‌کند. برای آشنایی با آینه کاری دیوار آشپزخانه و مزایای آن می‌توانید به مجله تخصصی لیاصنعت مراجعه کنید.

محل قرار دادن آینه در فنگ شویی

برای اینکه انرژی مورد نظر شما از جهت درستی حرکت را آغاز کرده و به سمت مناسب ادامه مسیر بدهد، لازم است برای نصب آن به برخی از نکات زیر دقت کنید:

  • اگر اتاق یا هال نورگیر نیست، برای جذب نور اضافی یک آینه صاف قرار دهید تا نور و انرژی بیشتری در فضا جریان داشته باشد.
  • وقتی روبه‌روی در ورودی منزل قرار می‌گیرید، آینه باید در سمت راست شما باشد تا فرصت‌های جدیدی در زندگی شما جریان پیدا کند. 
  • در صورتی که در ورودی اتاق‌ها یا راهرو، پله به سمت پایین وجود دارد، حتما روبه‌روی پله‌ها یک آینه‌ مربع نصب کنید. آینه کاری دیوار راهرو و مزایای آن شامل حذف نمادین دیوار و بازگرداندن تعادل به فضا می‌شود.
  • وجود ستون یا سقف کوتاه باعث سنگینی در زندگی هستند. سعی کنید بر روی آن‌ها یک‌ آینه گرد نصب کنید به نحوی که یک چهارم آن را بپوشاند. در نتیجه‌ سنگینی فضا از بین خواهید رفت. 
  • روی دیوار داخلی خانه یک آینه نصب کنید تا خانه بزرگ‌تر به نظر برسد. با این کار به صورت نمادین خانه را چند برابر کرده، کوچکی منزل را می‌پوشانید و نواقص آن را رفع می‌کنید.
  • در صورتی که منزل شما در تقاطع T شکل قرار گرفته، انرژی منفی به سمت شما با شدت بیشتری کشیده می‌شود. برای بازگرداندن تعادل، یک آینه هشت ضلعی که به آن باگوآ می‌گویند‌، جلوی درب نصب کنید.

آینه کاری منزل طبق اصول فنگ شویی

در این مقاله درباره مفهوم آینه در فنگ شویی مطالعه کردیم و یاد گرفتیم که در قسمت‌های مختلف منزل، بهتر است از چه نوع آینه‌ای استفاده کنیم. فنگ شویی یکی از آموزه‌هایی است که این روزها طرفداران بسیار زیادی دارد.‌ طبق اصول این آموزه، انرژی مثبت باید در خانه به جریان درآید که شامل استفاده از آینه نیز می‌شود.

تجربۀ شما از به‌کاربردن آینه در منزل چیست؟ ترجیح می‌دهید از آینه دکوراتیو در کدام قسمت خانه استفاده کنید؟ لطفا از دانسته‌ها و تجربه‌های خود برایمان بنویسید؛ شاید که پیام‌های شما برای خوانندگان دیگر راهنمای مفیدی باشد.

سوالات متداول:

1. آینه در فنگ شویی نماد چیست؟

از دیرباز آینه به‌عنوان نمادی از زلالی و شفافیت به شمار می‌رفته است. این عنصر که شباهت زیادی با آب دارد، طبق اصول فنگ شویی نماد متمرکز شدن و انعکاس انرژی‌های محیطی است.

2. بهترین محل نصب آینه در فنگ شویی کجاست؟

آینه عنصری است که هرآنچه به آن نمایش دهید را منعکس می‌کند. بنابراین بهترین مکان برای نصب آن، نقطه‌ای از منزل است که سرشار از انرژی‌های مثبت باشد. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE