صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

بزرگ جلوه دادن فضای منزل با استفاده از شیشه و آینه

11 مرداد ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان

امروزه سازه ها به دلیل افزایش جمعیت کوچکتر ساخته می شوند و در فضاهای کوچک تعداد افراد بیشتری زندگی می نمایند. به همین علت فضای سازه ها تنگ تر به نظر می رسد. بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه ترفندی ساده اما کاملا کاربردی برای دلبازتر نموندن فضای سازه ها است.

ترفندهای ساخت سازه

معمولا طراحان و معماران فضای داخلی برای سازه ها از ایده های خلاقانه و مبتکرانه ای استفاده می نمایند. این گونه سازه ها که با استفاده از طراحان خبره فضای داخلی ساخته می شوند احساس لذت بیشتری را در ساکنان خود برای زندگی ایجاد می نمایند.

استفاده از سبک های متفاوت و عناصر مختلف در هر سازه می تواند فضای سنگین یک سازه را به کلی دگرگون نماید. برای همین اگر در یک سازه ها قدیمی زندگی می کنید. برای ایجاد تغییر حتما با یک طراح فضای داخلی مشورت نمایید و از ایده های این افراد برای ایجاد احساس آرامش بیشتر در سازه خود استفاده نمایید.

 نور و روشنایی در فضای سازه

حتما شما هم در یک سازه با روشنایی طبیعی احساس نشاط بیشتری می نمایید. در بیشتر سازه هایی که از نور طبیعی در آن بهره برده شده است حس زندگی و آرامش بیشتری در ساکنان آن احساس می شود. به همین دلیل بیشتر طراحان فضای داخلی از پنجره با شیشه های بزرگ برای ایجاد این نور طبیعی در سازه ها در زمان ساخت  استفاده می نمایند.

بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه ترفندی کاملا ساده اما مهم در سازه ها است. اما این که از این عناصر در کدام قسمت سازه ها استفاده شود تا فضای ساختمان به اندازه دلخواه بزرگ تر و زیباتر جلوه نماید خود مسئله ای بسیار مهم است که به بررسی آن می پردازیم.

استفاده از شیشه یا آینه در فضای منزلاستفاده از شیشه یا آینه در فضای منزل

توجه به محل نصب اولین ترفند برای بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه

از مهم ترین قسمت های هر سازه فضای پذیرایی یا نشیمن خانه است. معمولا این قسمت بیشتری استفاده را در طول روز برای ساکنان آن دارد. استفاده از شیشه و آینه برای فضای منزل در این قسمت بسیار مهم و در ارجحیت طراح است. برای این کار در بیشتر سازه ها یک آینه تمام قد در این قسمت نصب می شود. نصب آینه در یکی از دیوارهای این قسمت به خوبی می تواند انعکاس و بازتاب نور را در فضای پذیرایی بیشتر و به همان نسبت نیز احساس بزرگ تر نشان دادن آن را در ذهن افراد بیشتر نماید و باعث ایجاد خطای دید در ذهن بیننده شود.

امروزه برای بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه تنها از شیشه های ساده استفاده نمی شود. شیشه های رنگی که به نام لاکوبل شناخته می شوند به دلیل تنوع رنگی وسیع و هماهنگی بیشتر با دکوراسیون داخلی مهم ترین عنصر در این سازه ها به شمار می روند. استفاده از این شیشه ها با خطوط شکسته در اطراف علاوه بر هماهنگی با دکوراسیون باعث شکست نور و زیبایی بیشتر آن می شود.

توجه به نصب آینه و شیشهتوجه به نصب آینه و شیشه برای داشتن فضای بزرگتر

آینه های دیوارپوش و نقش آن در دکوراسیون سازه

در صورتی که برای بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه قصد نصب آینه در یک دیوار مخصوص را دارید اما در انتخاب آن مردد هستید استفاده از آینه های دیوارپوش با بزرگی بیشتر و نصب راحت تر می توان به راحتی نیاز شما را کاملا برطرف نماید. علاوه بر آن هماهنگی بهتری با دکوراسیون داخلی فضای سازه شما نیز با استفاده از این آینه ایجاد می شود.

یک ترفند دیگر که برای بزرگ تر شدن فضای سازه ها می توان استفاده نمود توجه به رنگ دیوار هماهنگ با رنگ آینه دیوار پوش است. اگر دیوار بزرگی برای نصب آینه در اختیار ندارید می توانید با هماهنگی رنگ دیوار و رنگ آینه دیوارپوش این تفکر را در ذهن ایجاد نمایید که که فضای دیوار بزرگ تر از آنچه هست به نظر آید.

دیگر مقالات وب سایت لیا صنعت ایرانیان را در این بخش دنبال نمایید

تایل (کاشی) آینه ای چیست

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی استفاده می شود

آینه در فنگ شویی نماد چیست ؟

بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه به جای دیوار

امروزه دیگر از آن همه دیوار که در سازه های قدیمی برای ایجاد فضای خاص به عنوان فضای اختصاصی استفاده می شد خبری نیست. استفاده از پارتیشن ها نقش مهمی در سازه ها ایفا می نماید و اکثر افراد با استفاده از این محصولات فضایی زیباتر و بزرگتر را در برای ساکنان فراهم می نمایند. اما برای بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه می توان از پارتیشن های شیشه ای برای این کار استفاده نمود.

این نوع پارتیشن ها به دلیل عدم جلوگیری از عبور نور طبیعی علاوه بر ایجاد فضای خصوصی روشنایی فضا را هم را تامین می نماید. این نوع پارتیشن ها امروزه از مهم ترین عناصر در سازه ها کوچک برای ایجاد فضای بزرگتر هستند. استفاده از شیشه های دکوراتیو در این پارتیشن ها می تواند یک ترفند خلاقانه و خاص باشد.

بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینهبزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه

کاهش هزینه ها با استفاده از آینه و شیشه

اگر برای ایجاد فضای خصوصی در منزل خود به دنبال یک راهکار ساده و کم هزینه هستید استفاده از شیشه و آینه یک ترفند بسیار عالی محسوب می شود. بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه و علاوه بر آن استفاده از این عنصر به عنوان یک جداکننده کمترین هزینه را برای شما به همراه دارد.

استفاده از درب های شیشه ای و یا حتی کابینت هایی که از شیشه به عنوان درب در آنها استفاده شده است می تواند راه حلی به صرفه و اقتصادی برای افرادی باشد که نیاز به ایجاد فضای خصوصی با کمترین هزینه و بزرگ شدن فضای خانه با استفاده از شیشه و آینه را دارند. نصب این گونه تجهیزات نیز کم هزینه و نگهداری از آنها نیز ساده تر است. آینه یا شیشه های دکوراتیو نه تنها فضای زیادی به عنوان یک جدا کننده در سازه ها اشغال نمی کنند بلکه با استفاده از آنها می توان فضای هر سازه ها را بزرگ تر از آنچه که هست در نظر بیننده القا نمود.      

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE