صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

تایل (کاشی) آینه ای چیست

17 مرداد ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان

امروزه یکی از پرکاربردترین وسیله ای که در دکوراسیون داخلی منزل، تالارها و.... کاربرد دارد، استفاده از تایل آینه ای می باشد. تایل آینه ای نوعی کاشی می باشد که به منظور پوشش دیوارها از آن استفاده می شود که همانطور که از نامش پیداست از آینه ساخته شده است. برای دانستن همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای از ویژگی ها، مزایا، نصب، برش، شستشو و کاربرد آن در این مقاله سخن گفته خواهد شد.

همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

تایل (کاشی) آینه ای به کاشی هایی گفته می شود که کاملا از آینه ساخته شده اند که به منظور پوشش دیوار از آن استفاده می شود. بسیاری از افراد از تایل آینه ای در طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می کنند که نما و جلوه زیبایی به خانه می بخشد. تایل آینه ای علاوه بر استفاده در دیوارها در قسمت های دیگری مثل، در، کف تالارها، پنجره ها و ... کاربرد دارد.

استفاده از تایل آینه در منازل، تالارها، سالن ها و ..... تاثیر بسیار زیادی در زیبا جلوه دادن و انعکاس نور دارد. تایلهای آینه ای با توجه به سلیقه فرد در طرحها و رنگهای مختلفی وجود دارد که فروشنده با توجه به نیاز خریدار و کاربرد آن، تایل مورد نظر را به آن معرفی می کند.

آشنایی با تایل (کاشی) آینه ایآشنایی با تایل (کاشی) آینه ای

انواع  تایل (کاشی) آینه ای

یکی از مزایای فوق العاده تایلهای آینه ای این است که با توجه به نیاز خریدار در طرحها و رنگهای مختلفی موجود و عرضه می شود. تایل یا همان کاشیهای آینه ای در انواع و اقسام مختلفی موجود می باشد که شامل: تایلهای آینه ای رنگی که بیشتر مناسب استفاده در بین کابینتها می باشد، تایل آینه ای فانتزی که مناسب استفاده در دکوراسیون داخلی می باشد، آینه کاری تایل های آینه ای در شکلهای لوزی، الماسی، کلاسیک، طرح آجری نامنظم و نیزه ای در دسترس می باشد که با توجه به تفاوت سلیقه خریداران تولید شده اند.

تایل و کاشیهای آینه ای به دلیل تنوع بالایی که دارند به یکی از پرکاربردترین وسایل تزیینی برای زینت بخشیدن در محیط از آنها استفاده می شود.

دیگر مقالات لیا صنعت ایرانیان را در این بخش دنبال نمایید

بزرگ جلوه دادن فضای منزل با استفاده از شیشه و آینه

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی استفاده می شود

آینه کاری چیست

ویژگی و مزایای استفاده از تایل (کاشی) آینه ای

برای اینکه همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای و ویژگیها و مزایای آن را بدانید، بهتر است به ادامه مطلب توجه کنید. تایلهای آینه ای همانطور که از نامش پیداست از آینه ساخته شده اند که اگر به درستی و در محیط مناسبی به کار گرفته شود باعث انعکاس نور و جلوه دادن به محیط می شوند.

بسیاری از افراد از تایلهای آینه ای به دلیل اینکه نور را به زیبایی بازتاب می کنند و جلوه زیبایی به محیط می بخشند از این نوع تایل ها در کف و دیوار تالارها بکار می برند. یکی از همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای، همان ویژگی منحصر بفرد آن می باشد که نور را به زیبایی بازتاب می دهد و جلوه خاصی به فضای خانه و هر جایی که از آن استفاده شود می بخشد.

ویژگی های تایل (کاشی) آینه ایویژگی های تایل (کاشی) آینه ای

روش تمیز کردن تایل (کاشی) آینه ای

کاشیهای آینه ای به دلیل جیوه ای که در پشت آینه ها وجود دارد نباید در برابر رطوبت مستقیم آب قرار گیرند زیرا جیوه پشت آینه با رطوبت زیاد از بین رفته و دیگر زیبایی نخواهد داشت. بهترین روش برای تمیز کردن تایلهای آینه ای استفاده از دستمال نرم و نم دار می باشد تا در زمان تمیز کردن آسیبی به کاشیها وارد نکند.

همانطور که گفتیم تایلهای آینه ای به دلیل وجود جیوه بهتر است در محیط هایی مثل، حمام، استخر و ... که رطوبت زیادی دارند استفاده نشود. در صورتی که تمایل به استفاده از تایلهای آینه ای در سرویسهای بهداشتی دارید بهتر است به اندازه یک کاشی از زمین دیوار را با سرامیک بپوشانید سپس از آن به بعد را از تایل استفاده کنید تا در صورت شستشوی سرویس بهداشتی آب به تایلهای آینه ای برخورد مستقیم نداشته باشد.

همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای در زمان نصب و برش

برای اینکه بدانید همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای در زمان نصب و برش چگونه است با ما همراه باشید. یکی دیگر از مزایای استفاده از تایل های آینه ای نصب آسان آن می باشد. تایلهای آینه ای را با استفاده از چسب نصب می کنند که همین باعث می شود، نصب آن با حداقل کثیف کاری انجام شود.

نصب کاشیهای آینه ای را باید با استفاده از چسب مخصوص آینه انجام داد زیرا استفاده از چسبهای دیگر باعث از بین رفتن جیوه پشت آینه خواهد شد. تایلهای آینه ای در شبکه های توری شکلی قرار دارند که در زمان برش دادن به راحتی با استفاده از یک الماس یا کاتر می توان آن را برش داد.

جمع بندی مطالب از همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای

قبل از اقدام به خرید و نصب تایل های آینه ابتدا بهتر است همه چیز درباره تایل (کاشی) آینه ای را بدانید تا با آگاهی کامل اقدام به خرید و نصب آن کنید. همانطور که در این مطلب بیان کردیم تایلهای آینه ای از آینه ساخته شده اند که به صورت کاشی برای نصب راحت تر تولید می شوند. نصب کاشی های آینه ای روشی است که امروزه افراد بسیاری به منظور زیبایی و جلوه بخشیدن به محیط خانه و ... از آن استفاده می کنند و به دلیل اینکه نور را به زیبایی بازتاب می کند طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

از دیگر مزایای استفاده از کاشیهای آینه ای علاوه بر جلوه بخشیدن به محیط، نصب راحت و آسان آن می باشد. قیمت تایلهای آینه ای بسته به نوع و مدلی که انتخاب می شود متفاوت می باشد و میانگین از 20 تا 100 هزار تومان می باشد. برای اطلاع دقیق تر از قیمت این نوع کاشی ها می توانید به وب سایت لیا صنعت ایرانیان مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE