صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

شیشه لمینت با شیشه سکوریت چه تفاوتی دارند

08 شهریور ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان

شیشه ها انواع مختلفی دارند و با پیشرفت تکنولوژی، این محصول نیز دستخوش تغییراتی شده است. از آن میان می توان به شیشه لمینت و سکوریت اشاره داشت که ما مجموعه لیا صنعت ایرانیان تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت را برای شما بیان خواهیم کرد تا بتوانید در کار خود، انتخاب درستی داشته باشید. ضریب ایمنی در این دو شیشه یکی از مواردی است که تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت و همچنین شیشه های معمولی را باعث می شود.

به چه نوع شیشه ای لمینت می گویند؟

شیشه لمینت را در گروه شیشه های دارای ایمنی می توان قرار داد. در این نوع از شیشه و در ساخت آن دو لایه شیشه و یا حتی بعضا از چند لایه و همچنین طلق که می تواند دارای ضخامت های مختلف باشد، استفاده شده است. برای تولید این شیشه باید تمام این بخش ها را تحت فشار و دمای خاص قرار داد.

تعداد لایه های موجود در شیشه لمینت بر اساس نوع کاربردی که خواهد داشت، تهیه و تعیین می گردد. مزیت وجود طلق در لایه های آن در این است که در زمان شکستن دیگر مانند سایر شیشه ها ذرات آن خرد نشده و فرو نمی ریزد.

شیشه لمینت و کاربردهای آنشیشه لمینت و کاربردهای آن

شیشه سکوریت چه نوع شیشه ای است؟

شیشه سکوریت یکی دیگر از شیشه های جدید در بازار است. این شیشه مقاومت بسیار خوبی دارد. این شیشه نسبت به شیشه های قدیمی که ما با آنها آشنا هستیم، از مقاومت بیشتری در برابر ضربه و تغییرات آب و هوایی مانند سرما و گرما برخوردار است. البته تفاوتی که نسبت به شیشه های عادی دارد در این است که پس از تولید دیگر نمی توان آنها را سوراخ کرد و یا برش داد.

شیشه سکوریت و کاربردهای آنشیشه سکوریت و کاربردهای آن

تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

به منظور انتخاب صحیح تر در کار، در قدم اول باید با تفاوت دو شیشه لمینت و سکوریت آشنا شوید. شاید بتوان تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت را به صورت آیتم های زیر بیان کرد: 

  • وزن این دو شیشه نسبت به هم
  • قیمت آنها بر اساس متر مربع
  • تفاوت در ایمنی 
  • از نظر رنگ و میزان شفافیت
  • تغییر در آنها و قابلیت برش داشتن
  • تغییر شکل آنها پس از شکسته شدن
  • میزان مقاومت آنها در برابر ضربه

مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

نحوه حکاکی روی شیشه و آینه چگونه است

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی استفاده می شود

نوع کاربری، یکی از موارد تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت

جالب است بدانید که این دو نوع شیشه شباهت زیادی به یکدیگر دارند و به همین دلیل بسیاری از افراد نمی دانند که این دو، می توانند در کاربری با یکدیگر تفاوت داشته باشند. در واقع باید بدانید که هر کدام از این دو نوع شیشه برای مکانی خاص مناسب است که این موضوع خود تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت را ایجاد می نماید.

از شیشه های لمینت برای شیشه بالکن، شیشه جلوی اتومبیل، نرده های شیشه ای و شیشه مورد استفاده در نمای ساختمان ها استفاده می شود. البته از شیشه لمینت در کفپوش های شیشه ای نیز استفاده می کنند.

حال باید بدانید که از شیشه های سکوریت در پنجره های بزرگ، نرده های شیشه ای، پله های شیشه ای و همچنین در آسمان خراش ها استفاده می شود. همچنین از این نوع شیشه در ساخت شیشه های اتومبیل و کفپوش های شیشه ای می توان استفاده کرد.

همانطور که متوجه شده اید، برخی از موارد استفاده میان هر دو نوع شیشه مشترک بوده ولی در برخی دیگر با یکدیگر تفاوت دارند. به طور خلاصه باید گفت که هر زمان بحث امنیت و مقاومت بالا پیش می آید، استفاده از شیشه های لمینت می تواند گزینه بهتری باشد و این خود یکی از آیتم های مهم در بحث تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت خواهد بود. 

تفاوت شیشه سکوریت با شیشه لمینتتفاوت شیشه سکوریت با شیشه لمینت

ضریب امینت شیشه از مهمترین تفاوت شیشه سکوریت و لمینت

همانطور که دیدیم، این دو نوع شیشه، جز شیشه های مقاوم و بادوام هستند و از شیشه های با ایمنی بالا محسوب می شوند. به همین دلیل است که می بینیم از آنها در ساخت بسیاری از مکان ها و اجزا ساختمانی استفاده می شوند. اما شاید بتوان مهمترین تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت را در ضریب امنیت آنها دانست که این موضوع نیز به نحوه تولید آنها و همچنین نوع شکستگی در آنها بر می گردد.

شیشه لمینت نسبت به شیشه سکوریت از مقاومت بالاتری در برابر ضربه برخوردار است. اما جالب است بدانید که می توان در تولید شیشه های لمینت از شیشه های سکوریت استفاده کرد که مقاومت خوبی در محصول نهایی خواهیم داشت.

حال اگر در تولید شیشه لمینت از شیشه های معمولی استفاده شود، مقاومت محصول نهایی از شیشه سکوریت کمتر خواهد بود. پس می بینیم که روند و نوع تولید در این مورد بسیار اثرگذار می باشد.

تفاوت و کاربردهای شیشه سکوریت و شیشه لمینتتفاوت و کاربردهای شیشه سکوریت و شیشه لمینت

تغییر شکل پس از شکسته شدن این دو نوع شیشه

یکی دیگر از موارد تفاوت شیشه لمینت با شیشه سکوریت که باعث انتخاب آنها برای موارد متفاوت می شود، تفاوت میان شیشه لمینت با سکوریت از لحاظ تغییراتی است که پس از شکستن آنها ایجاد می شود. شیشه لمینت به نوعی ساخته شده است که پس از شکسته شدن فرو نمی ریزد و خطر آن از این لحاظ از شیشه های عادی و قدیمی بسیار کمتر است.

به همین دلیل است که از آن در شیشه جلویی خودرو استفاده می شود که در بحث تصادفات بتواند ایمنی سرنشینان جلو را تا اندازه زیادی تامین کند. اما شیشه سکوریت پس از شکسته شدن به قطعات ریز تبدیل می شود. می بینیم  که پس از شکستن دیگر خبری از تکه های نوک تیز و تیغه ای شیشه ها نیست. به همین دلیل امروزه از آنها به جای شیشه های معمولی استفاده می شود. مانند شیشه هایی که در سقف پاسیوها و یا نورگیرها بودند.

البته در صورتی که مکان مورد نظر از لحاظ ایمنی و حساسیت به امنیت بیشتری نیاز دارد، پیشنهاد ما شیشه های لمینت هستند که پس از ضربه و شکستگی، اصلا ریزش ندارند و خطر آنها از این لحاظ بسیار کمتر می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE