صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

دلایل استفاده از نرده های شیشه ای چیست

08 شهریور ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

دلایل استفاده از نرده های شیشه ای بسیار زیاد بوده و استفاده از آن ها می‌ تواند برای شما مزایای فراوانی را به همراه داشته باشد. در این مقاله تصمیم داریم دلایل استفاده از نرده های شیشه ای را برایتان ذکر نماییم و شما را با انواع نرده های شیشه ای و کاربرد آنها در بسیاری از اماکن و ساختمان ها آشنا نماییم. پس تا انتهای مقاله همراه ما در لیا صنعت ایرانیان باشید تا آگاهی شما را در این زمینه بالا ببریم.

دلایل استفاده از نرده های شیشه ای چیست؟

شاید برای شما نیز این سوال به وجود آمده باشد که دلایل استفاده از نرده های شیشه ای چیست؟ با توجه به آنکه حفاظ و یا نرده از گذشته‌ های دور جزئی از معماری بوده است، هم اکنون نیز جزء جدا نشدنی از اجزای ساختمان می باشد. با توجه به اینکه تکنولوژی پیشرفت پیدا کرده است، در طرح و جنس و ظاهر این نوع نرده ها نیز تفاوت بسیار زیادی اعمال شده است و از این رو این روزها نسل جدیدی از نرده ها که نرده شیشه ای می باشد، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است.

این نوع نرده های شیشه ای برخلاف ظاهری که دارند بسیار ایمن و مقاوم می باشند و برخلاف ظاهر خود شکننده نیستند. شما با مطالعه دلایل استفاده از نرده های شیشه ای متوجه میزان اهمیت استفاده از این نوع نرده ها خواهید شد.

اهمیت استفاده از نرده شیشه ایاهمیت استفاده از نرده شیشه ای

از چه طریقی می توان نرده های شیشه ای را تهیه نمود؟

خرید از شرکت های تولید نرده های شیشه ای که با استفاده از مصالح مرغوب مانند استیل توانسته اند نرده های بسیار با کیفیت بسازند، از جمله راه هایی هستند که این نوع نرده ها را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. شما می توانید با کمک مشاورانی که در این زمینه فعالیت می کنند، اطلاعات بیشتری برای خرید نرده های کاربردی و مناسب خود به دست آورید.

دیگر مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

برش شیشه با واترجت چگونه انجام می شود

نحوه حکاکی روی شیشه و آینه چگونه است

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی استفاده می شود

انواع نرده های شیشه ای 

انواع نرده های شیشه ای مدرن را در این قسمت برایتان توضیح خواهیم داد. با توجه به آنکه نرده های شیشه ای بسیار ضخیم اند و از آنجایی که سیستم‌ های مهار نرده ای شیشه ای نیز کاربرد زیادی پیدا کرده اند، می توان گفت که نیاز جامعه به نرده های شیشه ای بسیار بالا رفته و از این رو خوب است که با دو نوع از این نرده ها آشنایی پیدا کنیم.

نرده شیشه ای اسپیگوتی از جمله مدرن‌ ترین نوع نرده های شیشه ای می باشد که در فضاهایی مانند بالکن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. با توجه به آنکه امروزه پیشرفت مهندسی در استفاده از شیشه‌ های ساختمان رخ داده است، استفاده از این نرده ها انتخاب بسیار مناسبی برای زیبا سازی استخرها و راه پله ها و یا ساختمانتان می باشد.

نرده شیشه ای فیکس پوینتی نوع دیگری از نرده های شیشه ای می باشند که از متریال استیل در آنها استفاده شده است که می‌ توان از آنها در تراس یا بغل پله استفاده نمود. مزیت های این نرده ها این است که فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و برای مکان هایی که در آن محدودیت فضا وجود دارد بسیار کاربردی می باشند.

آشنایی با انواع نرده شیشه ایآشنایی با انواع نرده شیشه ای

کارایی و مزایای نرده شیشه ای چیست؟

نرده های شیشه ای به شما یک نمای بسیار شفاف می دهند و به شما کمک می کنند تا نگهداری نرده ها و نظافت آنها برایتان بسیار راحت باشد و علاوه بر آن نرده های فلزی نمی توانند در برابر ضربه ها و یا رطوبت مقاوم باشد. اما نرده های شیشه ای هیچ کدام از این مشکلات را برای شما در پی نخواهد داشت. دلایل استفاده از نرده های شیشه ای به این دلایل ختم می‌ شود و می‌ توان حفظ رنگ و اجرای این نوع نرده ها را از جمله مزایای دیگر آن بدانیم. همچنین مقاومت بالایی که این نوع نرده ها در برابر آب و هوا و یا دما دارند بسیار زیادند.

احتمالا تا این جا به اهمیت استفاده از این نوع نرده ها و دلایل استفاده از نرده های شیشه ای پی برده اید. اما باید بگویبم که اهمیت این نوع نرده ها به همین جا ختم نمی شود. نرده های شیشه ای ضد زنگ و ضد آب می باشند و حتی مقاومت بسیار زیادی در برابر دیگر مصالح دارند.

این نوع نرده ها تغییر فرم می‌ دهند و رنگ آنها نیز تغییر پیدا نمی کند و به راحتی نیز قابل نظافت و تمیزکاری می باشد. هیچ مشکلی را در این زمینه برای شما در بر نخواهد داشت این شیشه ها با یک لایه لمینت بسیار با کیفیت پوشش داده شده اند و به همین خاطر خاصیت نشکن دارند و ایمنی آنها بسیار زیاد است و شما می توانید از این نوع نرده های شیشه ای به عنوان یک انتخاب بسیار خوب در تمام سال های عمرتان استفاده نمایید.

کاربردهای نرده های شیشه ای در دفتر یا خانه چیست؟

در تمام فضا های داخلی می توان از نرده های شیشه ای به عنوان حفاظ راه پله استفاده نمود. دلایل استفاده از نرده های شیشه ای در خانه یا محیط کار بسیار زیاد است. برای مثال خانه یا دفتر هایی که دوبلکس است و یا از طبقات متصل به هم تشکیل شده نیاز بسیار زیادی به راه پله ها و نرده های شیشه ای دارند. برای این نوع نرده ها، نرده هایی که عرض یک متر دارند و یا عرضشان از یک متر نیز کمتر است و یا به صورت اسپیگوتی می باشند بسیار مناسب اند.

مزایا و ویژگی های استفاده از نرده شیشه ایمزایا و ویژگی های استفاده از نرده شیشه ای

دلایل استفاده از نرده های شیشه ای در استخر چیست؟

از جمله پرکاربردترین مصارف نرده های شیشه ای، در استخر می باشد و دلایل استفاده از نرده های شیشه‌ ای در استخر بسیار زیاد است، به طوری که اگر شما فضای بازی مانند باغ داشته باشید، می توانید با استفاده از نرده های شیشه ای در کنار استخر به آن نمای بسیار زیبایی بدهید و زیبایی فضا را بیشتر منعکس نمایید و به شناگران شانس بیشتری بدهید که بتوانند در حین شنا از زیبایی هایی که در محیط وجود دارد، لذت ببرند.

البته ممکن است که برای استفاده از نرده های شیشه ای در استخر مشکلات و ممانعت های ترددی داشته باشید اما می توانید با کنار گذاشتن تمام موانع، از این نرده های شیشه‌ای استفاده نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE