صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت در چیست

14 مهر ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

استفاده از پارتیشن ها از بهترین راهکارها جهت ساماندهی بخش های مختلف سازه ها همراه با ایجاد زیبایی بصری بیشتر در دکوراسیون و طراحی داخلی است. تنوع این محصولات باعث شده است تا افراد در انتخاب سردرگم شود. در این مقاله که توسط ما درلیا صنعت تهیه شده است، شما عزیزان با تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت آشنا خواهید شد.

انواع پارتیشن

بیشتر افرادی که تمایل به داشتن فضاهای خصوصی در میان یک فضاهای بزرگ هستند از پارتیشن برای ایجاد این فضاها استفاده می نمایند. به دلیل کاهش هزینه ها و ایجاد تغییرات در دکوراسیون با کمترین هزینه استفاده از این محصولات یک راهکار بسیار مبتکرانه است.

اما این محصولات به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که پارتیشن های شیشه ای از محبوب ترین نوع آن ها است. اما پارتیشن شیشه ای با انواع شیشه قابل تولید هستند که هر کدام نیز با داشتن ویژگی های مختلف و زیبایی های منحصر به فرد در فضاهای خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

آشنایی با انواع پاریتشن هاآشنایی با انواع پاریتشن ها

پارتیشن های شیشه ای

معمولا در ساخت پارتیشن های شیشه ای از انواع مختلفی از شیشه ها با قابلیت متفاوت استفاده می شود. شیشه ها ی سکوریت و یا شیشه های معمولی از پرمصرف ترین نوع شیشه در ساخت این پارتیشن ها است. شیشه هایی معمولی که در ساخت پارتیشن ها مورد استفاده هستند تنها در ضخامت با شیشه های دیگر متفاوت هستند.

این شیشه ها بیشتر در ضخامت های زیاد برای ایجاد استحکام و مقاومت بالا برای جلوگیری از بروز خطر تولید می شوند. از انواع پارتیشن های شیشه ای می توان به پارتیشن های تتراگلس، فریم لس و سکوریت اشاره نمود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

تایل (کاشی) آینه ای چیست

شیشه لمینت با شیشه سکوریت چه تفاوتی دارند

شیشه سکوریت چیست و در چه مکان هایی استفاده می شود

پارتیشن های سکوریت

پارتیشن های سکوریت نیز نوعی پارتیشن شیشه ای محسوب می شود اما تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت در چیست  و چه چیزی این دو را از یکدیگر متمایز می نماید؟ شیشه های سکوریت از انواع شیشه با ویژگی های خاص است. این ویژگی ها نیز به دلیل نوع تولید در شیشه ایجاد می شود. در تولید شیشه سکوریت جام های شیشه با حرارت یکنواخت گرم می شود.

این حرارت دادن تا زمانی که شیشه به صورت یک ماده نرم تغییر شکل دهد ادامه می یابد. دمایی که شیشه ها در آن نرم میشوند تقریبا حدود 700 درجه سانتیگراد است. بعد از این که شیشه کاملا نرم و شکل پذیر شد با دمنده های مخصوص بر روی آن هوای خنک دمیده می شود. توجه نمایید که دمیدن هوا باید در هر دو سطح شیشه صورت گیرد.

این کار باعث می شود تا شیشه به سرعت سرد و مقاومت آن در برابر شکستگی بیشتر شود. بیشتر متریال هایی که در صنعت به دلیل استحکام بالا مورد استفاده قرار می گیرند نیز به صورت حرارت دادن زیاد و به سرعت سرد شدن تولید می شوند.

انواع پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای

تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت از نظر ساختار

از مهم ترین تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت در استحکام بالای شیشه های سکوریت است. به دلیل نوع تولید شیشه های سکوریت دارای مقاومت بالا در برابر شکستگی هستند. این مقاومت چیزی در حدود 5 برابر مقاومت شیشه های معمولی است.

اما نمی توان گفت این نوع شیشه ها کاملا در برابر ضربه یا عوامل فیزیکی مقاوم هستند. در صورتی که ضرباتی با قدرت بسیار بالا به این شیشه ها وارد شود این شیشه ها نیز مانند شیشه های معمولی خرد می شوند. اما به دلیل ساختار مولکولی شیشه ها که در زمان تولید در آن ها ایجاد شده است این قطعات اصلا در مقایسه با شیشه های معمولی هیچ گونه بریدگی در سطوح ایجاد نمی کند و هیچ گونه حادثه ای نیز برای افراد حاضر رخ نمی دهد.

موارد استفاده از شیشه های سکوریت

به دلیل نوع ویژگی های منحصر به فرد شیشه های سکوریت از این نوع علاوه بر ساخت پارتیشن های شیشه ای در امور دیگری نیز استفاده می شود. این موارد عبارتند از:

 • ساخت شیشه های خودرو
 • ساخت بالکن هایی که به صورت کاملا شیشه ای ساخته می شوند.
 • شیشه های فروشگاه ها
 • استفاده از نمای بیرونی سازه ها
 • برای ساخت استخرهای شیشه ای
 • در کف سازه ها
 • درب های شیشه ای سازه های اداری و تجاری
 • ساخت جان پناه

این نوع شیشه ها همچنین قابلیت تولید به صورت بدون فریم و با فریم را نیز دارند که مهم ترین تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت است.

موارد استفاده از شیشه سکوریتموارد استفاده از شیشه سکوریت

تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت از نظر قیمت

علاوه بر موارد ذکر شده که باعث تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت می شود می توان گفت که تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت از نظر قیمت نیز بسیار قابل توجه است. اما عوامل مختلفی باعث می شود تا قیمت شیشه های سکوریت نیز دچار تغییرات شود. به چند عامل مهم در این زمینه اشاره می کنیم:

 • موارد استفاده شیشه های سکوریت
 • اندازه ضخامت شیشه با توجه به مورد مصرف
 • رنگ انتخابی شیشه سکوریت
 • ابعاد مورد استفاده در محل

این عواملی که عنوان شد بر روی قیمت شیشه های سکوریت تاثیر زیادی دارد اما تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت از نظر قیمت چگونه است؟ به دلیل ویژگی های شیشه های سکوریت این نوع کاربرد بیشتری دارند. تولید ویژه این نوع شیشه نیز باعث افزایش قیمت آن می شود.

اما در زمانی که نیاز به ساخت پارتیشن شیشه ای دارید توجه نمایید که در تولید شیشه های سکوریت محدودیت در ابعاد وجود دارد. برای همین نمی توان با ابعاد بسیار بزرگ از این نوع شیشه استفاده نمود. بیشترین ابعاد تولید شیشه سکوریت در ایران  تنها 3 در 6 متر است. و این بزرگترین تفاوت پارتیشن شیشه ای و شیشه سکوریت است. زیرا شیشه های معمولی قابلیت تولید در ابعاد بزرگ تر را نیز به خوبی دارند.

برای مشاوره و با ثبت سفارش تولید پارتیشن های شیشه ای با انواع شیشه با طراحی های مختلف می توانید به سایت لیاصنعت ایرانیان مراجعه فرمایید. کارشناسان ما به شما اطلاعات کافی را در زمینه چگونگی خرید و یا موارد استفاده از انواع شیشه سکوریت و همچنین پارتیشن شیشه ای را در اختیار شما عزیزان قرار خواهند داد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE