صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

نحوه تولید آینه به چه شکل می باشد

14 مهر ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

آینه نقش مهمی در زندگی روزمره داشته و میتوان گفت همه افراد روزانه با آن سروکار دارند. نحوه تولید آینه بسیار آسان و جالب بوده و کاملا جذاب است. آینه از شیشه و مواد بازتاب دهنده نور تشکیل می شود زیرا شیشه به تنهایی توانایی زیادی در بازتاب تصویر را ندارد. در این مقاله همراه ما در لیا صنعت باشید تا شما عزیزان را با نحوه تولید آینه و جذابیت های آن آشنا کنیم.

آینه کاری و تاریخچه آن

آینه کاری یکی از هنرهای برجسته هنرمندان در ایام قدیم بوده و برای آراستن کاخ ها و خانه های سلاطین و پادشاهان از آن استفاده می شد. این هنر تاکنون ادامه پیدا کرده و امروزه تکنولوژی به روز در ساخت انواع آینه به کار می رود، به گونه ای که در خانه و اتاق خواب همچنین سرویس بهداشتی عضو ثابت بوده و در دکوراسیون و صنعت نیز از آن استفاده می شود. نخستین آینه کاری در شهر قزوین که پایتخت شاه طهماسب صفوی بوده است در ایوان خانه اش به کار رفته شد. کاخ اینه یکی از معماری های بزرگ در اینه کاری است که به دستور شاه عباس دوم ساخته شد.

نحوه تولید آینهنحوه تولید آینه

نحوه تولید آینه

از آینه ها برای بازتاب و انعکاس تصویر استفاده می شود. از زمانی که بشر توانست آینده را اختراع کند کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر و بیشتر شد تا جایی که امروزه بخش اعظمی از تزیینات و دکوراسیون را تشکیل می‌دهد. نحوه تولید آینه به این صورت است که آینه از شیشه و ماده ای برای پوشش پشت آن ساخته می شود.

شیشه به تنهایی خاصیت بازتاب ندارد و به همین دلیل از نقره، طلا و یا جیوه برای پوشش پشت آن استفاده می‌کنند. نحوه کار اینه به این صورت است که پرتوهایی که به سطح ان برخورد کرده را بازتاب می‌دهد و شما می‌توانید تصویر خود و یا هر شیء دیگری را مشاهده کنید. برای خرید آینه میتوان به سایت لیاصنعت ایرانیان مراجعه کرده و آینه مورد نیاز خود را سفارش دهید و یا به صورت حضوری به فروشنده های آینه مراجعه کنید. البته باید به این نکته دقت کنید که با توجه به نوع آینه مورد نیاز خود، قیمت آن نیز متفاوت می باشد.

از دیگر مقالات ما در این بخش دیدن نمایید

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست

نحوه حکاکی روی شیشه و آینه چگونه است

بزرگ جلوه دادن فضای منزل با استفاده از شیشه و آینه

انواع آینه

امروزه آینه ها بسیار پر کاربرد بوده و نقش مهمی در دکوراسیون و طراحی، صنعت، آزمایشگاه و یا مکان های دیگر دارند. آینه ها به طور کلی در سه دسته آینه تخت، آینه محدب و آینه مقعر قرار می گیرند. آینه ها را میتوان با توجه به شکل، اندازه و مکان مورد نظر در دسته بندی هایی مانند آینه های توان بالا برای کار در آزمایشگاه، آینه های استفاده شده در چراغ خودروها، آینه های لایه گذاری شده، آینه های مایع، آینه های خمیده و آینه های به کار رفته در تلسکوپ قرار داد.

آینه از شیشه و مواد بازتاب دهنده نور ساخته شده است، زیرا شیشه به تنهایی توانایی بازتاب تصویر را ندارد. آینه ها در سه نوع تخت، محدب و مقعر برای مصارف خاصی تهیه شده و با توجه به مکان و نوع مصرف، در اندازه و شکل های مختلفی تولید و در بازار عرضه می شود. برای خرید و تهیه اینه سایت های معتبر فروش زیادی موجود هستند که شما می‌توانید از طریق آنها آینه مورد نظر خود را سفارش دهید. 

انواع آینه و نحوه تولید هر یکانواع آینه و نحوه تولید هر یک

قیمت آینه

 نحوه تولید آینه بدین صورت است که از شیشه و ماده ای برای پوشش دهی پشت شیشه نظیر جیوه و یا نقره استفاده می شود. آینه جز ثابت و پرکاربرد در زندگی روزمره همه افراد است. آینه ها در سه دسته تخت، محدب و مقعر قرار می‌گیرد و با توجه به مکان و نوع مصرفی در اندازه و شکل های مختلف تولید می شود. قیمت اینه ها به عواملی نظیر نوع، اندازه و شکل آن بستگی دارد.

موارد استفاده از آینه

بدون شک همه ی ما در طول روز حداقل یک بار با آینه سرو کار داشته و بدون اطلاع از نحوه تولید آینه از آن استفاده می‌کنیم. میتوان گفت امروزه اینه به عنوان یکی از وسایل تزئینی به شمار می رود و برای زینت دهی منازل و ساختمان ها از آن استفاده می شود. از آینه ها در منازل، اتاق خواب و سرویس بهداشتی استفاده زیادی می شود.

همچنین آینه ها در طراحی ظاهری تزئینات ساختمان و هتل ها نیز به کار می‌رود که این نوع آینه ها معمولا آینه های تخت هستند. از آینه ها در صنایع دستی نظیر آینه کاری بر روی لباس و پارچه نیز استفاده می شود. از دیگر کاربرد و موارد مصرف آینه می توان به کاربرد آن در دکوراسیون اشاره کرد. اینه کاربرد های زیادی داشته و همچنین استفاده درست و مناسب از اینه موجب بزرگتر نشان دادن فضای محیط شده و در افزایش نور محیط و دکوراسیون داخلی بسیار موثر می باشد. آینه کاری بر روی دیوار از گذشته مرسوم بوده و امروزه نیز پر کاربرد است.

موارد استفاده از انواع آینهموارد استفاده از انواع آینه

جنس مواد به کار رفته در نحوه تولید آینه

از زمانی که بشر توانست آینه  را اختراع کند کاربرد آن در زندگی روزمره بیشتر و بیشتر شد تا جایی که امروزه بخش اعظمی از تزیینات و دکوراسیون را تشکیل می دهد. کارخانه های زیادی در جهت تولید آینه در اندازه و انواع مختلف در حال تولید هستند. بدون شک همه ی ما در طول روز حداقل یک بار با آینه سرو کار داریم و بدون اینکه از نحوه تولید آینه چیزی بدانیم از آن استفاده می کنیم.

نحوه تولید آینه روشی بسیار آسان و جالب می باشد. نحوه تولید آینه و مواد به کار رفته در تولید آینه کاملا طبیعی بوده و در طبیعت یافت می شود. نحوه تولید آینه به این صورت است که  برای تولید آینه از شیشه و ماده ای مانند فلز، طلا، نقره و یا جیوه برای پوشش پشت شیشه جهت بازتاب نور استفاده می شود.اینه کاربرد های زیادی داشته و استفاده درست و مناسب از اینه موجب روشنایی محیط و بزرگتر نشان دادن محیط می شود.

جنس مواد به کار رفته در انواع آینه

جنس مواد به کار رفته در انواع آینه

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE