صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه

25 آذر ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه و آینه کاری در ساختمان به این دلیل اهمیت پیدا کرده است که در سال های اخیر استفاده از آینه در منازل و حتی اماکن اداری بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. آینه دکوراسیون داخلی را متناسب با مد روز می کند و به دیل شفافیت و انعکاس نور و فضا، محیط را بزرگتر و جذاب تر نمایش می دهد. در ادامه در مورد آینه کاری و عوامل تاثیر گذار بر قیمت آن مطالبی را ارائه خواهیم داد؛ همراه وب سایت لیا صنعت باشید.

آشنایی با عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینهآشنایی با عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه

هنر آینه کاری با انواع آینه

در زمان های گذشته بدون توجه به قیمت انواع آینه در اماکن مذهبی و یا کاخ های مجلل سلطنتی از آینه ها برای زیبایی دکوراسیون داخلی استفاده می شد. افراد آینه کار و اساتید مجرب با برش آینه قطعات کوچک و متنوع، اشکال و طرح های مختلفی را به وجود می آوردند که در بعضی مواقع تبدیل به یک شاهکار هنری می شد. اما امروزه بسیاری از مردم ترجیح می دهند تا از آینه ها در معماری داخلی منزل خود استفاده کنند. به کار گیری آینه در طرح ها و برش ها مختلف در دیواره و سقف ها به سبک مدرن، جذابیت های بسیاری را برای خانه های امروزی به وجود آورده است.

عوامل تاثیرگذار بر زیبایی آینه کاری

همانطور که گفته شد آینه کاری امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. انتخاب محل خوب و مناسب نصب آینه برای ایجاد زیبایی بیشتر بسیار با اهمیت است. اما این تنها عامل موثر نیست. انتخاب نوع آینه یا مقدار استفاده شده از آینه و طرح آن نیز بسیار مهم می باشد. اگر آینه کاری در کفضاهای کوچک انجام شود فضای اطراف را بیشتر تحت تاثیر قرار داده و باعث می شود ابعاد فضا را بیشتر نشان دهد.

دیگر مقالات مجموعه لیا صنعت ایرانیان را در این بخش دنبال نمایید

تایل (کاشی) آینه ای چیست

نحوه تولید آینه به چه شکل می باشد

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه

بهتر است بدانید که فاکتورهای متنوعی در هزینه نهایی آینه کاری برای ساختمان شما بستگی دارد. در ادامه همه ی عوامل تاثیرگذار در هنر آینه کاری را معرفی کرده و به توضیح در مورد آن ها می پردازیم.

تاثیر شکل تراش بر قیمت آینه

آینه ها با استفاده از دستگاه های مختلف و در فرایند های کارگاهی تراشیده می شوند تا اشکال مختلف و زیبایی پیدا کنند. در این برش ها تلاش می شود تا تکه های آینه حالت زاویه دار پیدا کنند و مثل قابی دور تا دور آینه قرار بگیرند. برش آینه فقط در لبه های آن انجام می شود. قسمت های وسط آینه ضخامت اولیه خود را نگه می دارند. بدیهی است که جزئیات برش می توان تاثیر قابل توجهی بر قیمت آینه بگذارد. بنابراین هر چه برش ها سخت تر باشد و طرح آینه پیچیده تر به نظر برسد، قیمت تمام شده آن افزایش خواهد داشت.

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینهعوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه

چند نکته در مورد تراش آینه

 • دستگاهی گه برش آینه ها را انجام می دهد معمولا اتوماتیک بوده و دارای سنگ الماس است.
 • ضخامت و طول تراش می تواند از چند میلیمتر تا چند سانتی متر متغیر باشد. هر چه ضخامت کمتر باشد سختی کار بیشتر و در نتیجه قیمت افزایش می یابد.
 • نصب آینه های تراش خورده و طرح دار با استفاده از چسب مخصوص، قلم طراحی و گچ نرم انجام می شود. کیفیت این ابزار و مواد نیز در هزینه نهایی تاثیر گذار است.

تاثیر رنگ در قیمت آینه

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه را می توان رنگ آینه معرفی کرد. آینه ها در رنگ های مختلفی ساخته می شوند و اینکه قصد دارید از چه رنگی در طراحی آینه های سقف یا دیوار استفاده کنید، قطعا بر روی قیمت آینه تاثیرگذار خواهد بود.

معمولا رنگ طلایی به دلیل پرتقاضا بودن کمی گران تر از سایر رنگ ها است اما این تفاوت زیاد نیست. از رنگ های قابل سفارش برای آینه کاری ساختمان می توان مسی، سبز، طلایی، دور سفید، دودی آبی، طلایی بژ، دودی، برنز و آبی را نام برد.

تاثیر شکل و مدل آینه کاری در قیمت آینه

روش های مختلفی برای چیدن طرح های آینه در کنار یکدیگر وجود دارد. هر کدام از این روش ها با توجه به درجه سختی و تخصص لازم می تواند هزینه های متفاوتی را به شما تحمیل کند. انواع آینه کاری شامل روش های زیر است.

 • آینه کاری اسلامی که در آن از هنر گره چینی و نقوش اسلیمی برا چینش آینه ها استفاده می شود.
 • آینه کاری جورچینی که در آن از قطعه های مختلف آینه در ابعاد متفاوت به صورت مربع و مستطیل استفاده می شود.
 • آینه کاری لوزی که در آن از تکه های لوزی شکل آینه استفاده می شود.
 • اینه کاری کلاسیک نیز به معنای استفاده از قطعات آینه شکسته در اندازه های مختلف است.
 • آینه کاری طرح گل و بوته همانطور که از نام آن پیداست در طرح های گیاهان طراحی و نصب می شود.
 • آینه کاری هندسی از کنار هم قرار گرفتن اشکال هندسی به صورت منظم یا نامنظم است.
 • آینه کاری حجمی که در این روش چینش آینه ها به شکلی است که حجم های برجسته ایجاد می شود.
 • آینه کاری آنتیک نوعی از آینه کاری است که در آن با استفاده از موادی لکه هایی بر روی آینه ایجاد می کنند.
 • آینه کاری کهنه کاری  همان روش آنتیک است که با شدت بیشتری انجام می شود.

تاثیر هزینه حمل بر قیمت آینه

هزینه حمل یکی از عوامل موثر بر قیمت نهایی است. گرچه بعضی از شرکت ها برای تبلیغ کار خود و ایجاد وجهه ی بهتر هزینه حمل را به عهده می گیرند. اما بعضی از تولید کنندگان و عرضه کنندگان ترجیح می دهند تا برای کاهش هزینه های خود، مبلغ مربوط به حمل و نقل آینه را از فروشنده دریافت نمایند. توجه داشته باشید که حمل و نقل آینه کاری سخت و تخصصی است؛ پس بهتر است از انجام آن به صورت شخصی خودداری کنید.

تاثیر نصب آینه کاری بر قیمت

پس از سفارش و تحویل گرفتن آینه نوبت به نصب آن فرا می رسد. هر چه شخص نصاب تجربه و توانایی بیشتری در نصب اینه داشته باشد، قطعا هزینه بیشتری از شما دریافت خواهد کرد. نصاب های کم تجربه با نصب آینه به شکل غیرحرفه ای نه تنها هزینه خرید شما را به باد می دهند بلکه نتیجه کار آنها نیز غیرقابل قبول خواهد بود. البته بعضی از شرکت ها هزینه نصب را را از مشتری نمی گیرند و آن را رایگان انجام می دهند.

قیمت انواع آینه در هنر آینه کاریقیمت انواع آینه در هنر آینه کاری

قیمت انواع آینه در لیا صنعت

به طور کلی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آینه باید متراژ آینه مصرفی، میزان شفافیت، ابزار برش و نصب، تعداد قطعات، ظرافت طرح کلی آینه، رنگ و... را مورد اشاره قرار داد. شما نیز می توانید انواع آینه های دلخواه خود را در طرح ها، رنگ ها و نوع های مختلف با بهترین قیمت از لیا صنعت خریداری کرده و در ساختمان خود نصب کنید تا هر چه بیشتر به زیبایی خانه خود کمک کرده باشید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE