صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل

05 دی ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل شما موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. آینه کاری با هدف تاثیر بر زیبایی دکوراسیون داخلی منزل شما یک هنر است که توسط طراحان داخلی و آینه کاران حرفه‌ای صورت می‌ پذیرد. به طور کلی استفاده کردن از آینه ها با طرح های هنری به همراه کمی خلاقیت و ذوق برای زیباتر شدن فضای خانه را آینه کاری می گویند. آینه کاری و دکوراتیو با آینه را می‌توان جایگزینی برای تابلو بر روی دیوارهای صاف منزل دانست. 

عموما آینه هایی که در جهت آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل استفاده می شوند در طرح ها و رنگ های متفاوتی همچون طلایی، مسی، برنز و نقره‌ای تولید می‌شوند. در ادامه با ما در لیا صنعت همراه باشید تا بیشتر با تاثیرات آینه دکوراتیو مدرن روی دکوراسیون منزل آشنا خواهید شد.

کاربرد و تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل

آینه یکی از وسایل جدانشدنی در دکوراسیون منزل خانواده های ایرانی است. از گذشته تاکنون به خاطر داریم که فضای منزل همواره با تابلوها و آینه های رومیزی و نهایتا آینه هایی متصل شده به کمد پر شده بود. اما در طراحی دکوراسیون مدرن این آینه کاری مدرن است که جای خود را به مدل های قدیمی داده است.

کاربرد آینه مدرن در دکوراسیون منزلکاربرد آینه مدرن در دکوراسیون منزل

انواع آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل شما زمانی به نتیجه مطلوب و مثبت می‌رسد که شما بر اساس دیوار و بخشی از منزل که قصد آینه کاری بر روی آن را دارید، نوع آینه کاری خود را به درست ترین شکل ممکن انتخاب کنید.

به همین جهت بهتر است انواع آینه کاری مدرن در طراحی دکوراسیون منزل را بشناسید. انواع آینه کاری مدرن منزل عبارتند از دیوارپوش های آینه ای، آینه کاری گرد، آینه کاری پازلی، آینه کاری تایل، آینه کاری با طرح های خاص پسند.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست؟

نحوه حکاکی روی شیشه و آینه چگونه است؟

برش شیشه با واترجت چگونه انجام می شود؟

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل با دیوارپوش های آینه ای

یکی از انواع آیینه کاری هایی که در طراحی دکور منازل بسیار رایج شده است استفاده از دیوارپوش آینه ای است. از جمله مزایای استفاده از این آینه زیباتر کردن بخش عمده از فضای منزل و دوچندان کردن نور محیط با انعکاس نورهای موجود در منزل می‌باشد. این نو از طراحی دکوراسیون با استفاده از آینه در منازل مناسب جهت پوشش دیوارهای اتاق خواب و پذیرایی می باشد. همچنین رستوران‌ها و هتل‌ها نیز در مواردی از دیوارپوش های آینه ای استفاده می کنند.

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل با آینه گرد

همانطور که از نام آن پیداست این آینه ها در طرح های کوچک و بزرگ و با شکل دایره هستند. در این روش هم می‌توان آینه را به صورت تکی به دیوار نصب کرد و یا به صورت مجموعه ای از چند آینه گرد کوچک و بزرگ برای طراحی دکور و دیوار منزل استفاده کرد.

تاثیرات آینه کاری مدرن بر دکوراسیون منزل با استفاده از نوع پازلی

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل با استفاده از نوع پازلی. در این روش طراحی دکوراسیون منازل از آینه هایی تخت که به صورت نامنظم بریده شده اند استفاده می‌شود به طوری که  در کنار هم قرار گرفته و طرح‌های پازل‌واری را تولید کنند. از این روش برای طراحی و زیبا سازی اتاق خواب بیشتر استفاده می شود که علاوه بر افزایش نور محیطی با انعکاس لازم، در اشکال و ابعاد مختلفی نیز تولید می شوند.

انواع آینه مدرن و تاثیر آن در دکوراسیون داخلیانواع آینه مدرن و تاثیر آن در دکوراسیون داخلی

تاثیرات آینه کاری مدرن بر دکوراسیون منزل با طرح خاص

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل با طرح خاص تاثیرات قابل تاملی هستند. این شیوه از طراحی مدرن منزل با آینه در طرح های مختلف و ابعادی متفاوت ضمن رعایت تناسب فضای مورد نظر شما انجام می گیرد. طرح های خاص همچون پروانه، قلب، کشتی، ابر، قاصدک و صدها طرح دیگر در قالب آینه بر روی دیوار منزل شما ایجاد خواهد شد. 

تایل مناسب ترین شیوه برای تاثیرات آینه کاری مدرن بر دکوراسیون منزل شما

تایل مناسب ترین شیوه برای تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل شما می باشد. از پرکاربردترین و رایج ترین شیوه های استفاده از آینه برای دکور منزل، استفاده از تایل است. در این شیوه تکه های آینه به مانند کاشی در کنار یکدیگر قرار خواهند گرفت. در کنار هم قرار گرفتن تایل ها همچون کاشی، تکراری منظم و یک طرح زیبا را ایجاد خواهد کرد که انعکاس نور در زوایای مختلف را نتیجه خواهد داد. باید بدانید که ین تایل‌ها روی‌ شبکه‌های توری شکل قرار گرفته و مونتاژ می ‌شوند.

استفاده از تایل ها در آینه کاری مدرن به سبب ویژگی هایی همچون امکان نصب بر روی سطوح مختلف، مناسب بودن برای محیط های مرطوب مانند آبنما و استخر و نگهداری و نظافت آسان از پرطرفدارترین شیوه های طراحی دکوراسیون منزل با استفاده از آینه است. 

تاثیرات آینه کاری مدرن روی طراحی دکوراسیون منزل با استفاده از آینه های حجمی

یکی از مدرن ترین شیوه های طراحی دکور منازل با استفاده از آینه، استفاده از آینه های حجمی است. این مدل از آینه در سال ۲۰۱۷ در ایتالیا تولید شد و خیلی زود مورد استقبال مردم ایتالیا قرار گرفت. از سال ۱۳۹۶ نیز این آینه ها در ایران تولید می‌شوند که از کیفیت خوبی برخوردارند.

این مدل از آینه ها دارای شکلی سه بعدی هستند که طراحی آن ها را متفاوت تر از موارد ذکر شده کرده است. امروزه برای طراحی داخلی بسیار از آن استفاده می‌شود که فضا را بسیار مدرن جلوه می دهد. آینه های حجمی را به عنوان دیوارکوب یا رومیزی و یا به شکل آویز می‌توان به کار برد.

معرفی بهترین آینه کاری مدرنمعرفی بهترین آینه کاری مدرن

هزینه آینه کاری مدرن در طراحی دکوراسیون منزل

تاثیرات آینه کاری مدرن روی طراحی دکوراسیون منزل شما تنها به زیبایی و داشتن فضایی دلچسب منتهی نمی‌شود بلکه این روش ها از طراحی دکوراسیون نسبت به سایر روش های مدرن هزینه کمتری دارند و مقرون به صرفه تر هستند. بنابراین اگر خواستار ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل خود هستید آینه کاری مدرن یکی از بهترین گزینه‌ها است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE