صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

آشنایی با انواع روش آینه کاری

30 دی ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

انواع مدل آینه کاری وجود دارد که هر کدام ویژگی های مختص به خود را داشته و مناسب دکوراسیون های خاصی هستند. شما می توانید با توجه به نیاز و سیقه خود و همچنین نوع دکوراسیون داخلی انتخابی یکی از روش های آینه کاری مدرن را برای منزل خود انتخاب کنید.

آینه کاری علاوه بر زیبایی و بزرگتر نشان دادن فضا باعث روشن تر شدن خانه نیز می شود که در منازل کوچک امروزی دو نیاز مهم محسوب می شود. در ادامه با سایت لیا صنعت همراه باشید تا به معرفی انواع روش های آینه کاری را با هم مرور کنیم.

آشنایی با انواع روش های آینه کاریآشنایی با انواع روش های آینه کاری

آینه کاری چیست؟

پاسخ به این سوال بسیار ساده است. آینه کاری که یکی از هنر های اصیل ایرانی نیز محسوب می شود، به استفاده از آینه ها در ابعاد و شکل های متنوع داخل دکوراسیون داخلی منزل گفته می شود. در این هنر نصاب تلاش می کند آینه های برش خورده را طبق الگوی از پیش تعیین شده و یا ابتکاری روی دیوار و در کنار هم نصب کند. آینه ها معمولا به وسیله گچ نرم یا چسب مخصوص به دیوار متصل می شوند. طرح های متنوعی در زمینه آینه کاری وجود دارد که متناسب با هر سلیقه ای است.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل

آشنایی با هنر آینه کاری و عوامل موثر بر قیمت آن

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست؟

انواع روش های آینه کاری منزل

روش های آینه کاری را می توان به سه سبک آینه کاری تقسیم کرد. هر کدام از این سبک ها نیز روش های خاص خود را در چینش آینه ها دارند. سبک های مختلف آینه کاری شامل سبک های سنتی، کلاسیک و مدرن است. با توجه به اینکه در این مطلب قرار است در مورد آینه کاری مدرن توضیحاتی ارایه دهیم، روش های آینه کاری مدرن را با هم مرور می کنیم. اما در ابتدا توضیح کوتاهی در باره سبک های آینه کاری ارایه می دهیم.

آینه کاری سنتی

می توان گفت آینه کاری هایی که در کاخ ها و اماکن تاریخی وجود دارد، در دسته آینه کاری سنتی قرار می گیرد. اگر قصد استفاده از این سبک در معماری خانه خود را دارید بهتر اسست در کنار دکوراسیون سبک سنتی از آینه کاری سنتی نیز استفاده کنید. ویژگی این سبک استفاده از برش های کوچک و استفاده از طرح های هندسی است.

آینه کاری کلاسیک

 آینه کاری کلاسیک نیز همانطور که از نام آن پیداست، در بخشی از دکوراسیون کلاسیک قابل استفاده است. ویژگی خاص این سبک از طراحی استفاده از قاب و فریم برای آینه ها است که آن را متمایز از سایر سبک های آینه کاری می کند. تفاوت این سبک با سبک سنتی به محل تولد آن یعنی اروپا بر می گردد.

آینه کاری مدرن

انواع روش آینه کاری مدرن ساده بوده و در آن از برش های بزرگ در طرح های مدرن استفاده می شود. آینه کاری مدرن مناسب دکوراسیون های مدرن بوده و زیبایی خاصی به آن می بخشد. در کنار این سبک از آینه کاری از نور مخفی نیز استفاده می شود تا جلوه ی کار بیشتر شود.

انواع آینه مناسب برای آینه کاریانواع آینه مناسب برای آینه کاری

انواع روش آینه کاری مدرن

قسمت های مختلفی از خانه شما ممکن است مناسب آینه کاری باشد. از پذیرایی و اتاق نشیمن گرفته تا اتاق خواب هر کدام می تواند یک مکان مناسب برای نصب آینه باشد. معمولا استفاده از آینه در پذیرایی متداول تر است اما انواع آینه کاری دیوار در قسمت های دیگر منزل نیز مممکن است مورد استفاد قرار بگیرد.

آینه کاری دیوار پشت میز ناهار خوری

شاید این روش آینه کاری را در رستوران ها مشاهده کرده باشید. شما می توانید از این روش در منزل خود نیز استفاده کنید. آینه کاری با استفاده از طرح های لوکس و مدرن در پشت میز ناهار خوری، ساعات صرف غذا را برای شما دلنشین تر می کند و جلوه ی بیشتری به میز ناهار خوری می بخشد.

آینه کاری دیوار پشت مبل نشیمن

یکی از معروف ترین مدل های آینه کاری مدرن، نصب اشکال هندسی آینه در پشت بزرگترین مبل (کاناپه) منزل شما است. این سبک باعث افزایش عمق پذیرایی شما و بزرگتر نشان دادن آن می شود. دقت کنید که در صورت نصب آینه در پشت کاناپه، توزیون را در مقابل آن قرار ندهید. چرا که آینه ممکن است باعث اختلال در دید شما هنگام تماشای تلویزیون شود

آینه کاری دیوار کنسول پذیرایی

اگر در منزل خود جایی برای قرار دادن کنسول پذیرایی دارید، دیوار پشت آن محل خوبی برای نصب آینه های مدرن می باشد. این مدل آینه کاری در منزل زیبایی خاصی به کنسول شما می بخشد و آن را خاص تر می کند.

آینه کاری دیوار راهرو

راهرو ها در خانه ها مکانی با عرض کم هستند که بیشتر برای رفت امد به بخش های مختلف خانه از آن استفاده می شود.این مکان های کم عرض و غیر جذاب با روش هایی مثل آینه کاری هم بزرگتر دیده می شوند و هم تبدیل به یکی از مکان های زیبای خانه می شوند. ضمنا با روش های آینه کاری مدرن نور راهرو ها نیز افزایش پیدا می کند.

انواع آینه مدرنانواع آینه مدرن

انواع طرح های آینه کاری

همانطور که گفته شد طرح های مختلفی در انوع آینه کاری مدرن منزل وجود دارد که متناسب با سلیقه شما و توجه به همخوانی با محیط بر روی دیوار ها قابل نصب است. این طرح ها گاهی به شکل منظم و گاهی نا منظم و نامتقارن نصب می شوند.  از جمله روش های چینش آینه کاری می توان این طرح ها را نام برد:

دیوار پوش های آینه ای

این روش آینه کاری در هتل ها و رستوران ها بیشتر دیده می شود. با استفاده از دیوارپوش های آینه ای تمام یک وجه دیوار منزل را آینه نصب می کنند. علاوه بر پذیرایی می توانید در اتاق خواب نیز از این نوع دیوارپوش ها استفاده کنید.

آینه کاری گرد

آینه های گرد در کنار هم شکلی جالب را ایجاد می کنند. این روش آینه کاری مدرن در پذیرایی، بر روی میز دراور، داخل سرویس های بهداشتی و اتاق خواب مورد استفاده قرار می گیرد.

آینه کاری تایل

تایل یا به عبارتی کاشی نوعی از آینه ها هستند که در سال ای اخیر در دکوراسیون منازل مورد استقبال قرار گرفته اند. این روش الگوی منظمی از آینه ها را در کنار هم قرار می دهد و بازتاب نور زیبایی را خلق می کند. این تایل ها به رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند.

آینه کاری پازلی

در نگاه اول تکه های آینه پازلی معنا و مفهومی را نمایش نمی دهند. تکه های این آینه وقتی در کنار هم چیده می شوند، شکلی خاص به خود می گیرند و یک اثر هنری با آینه را روی دیوار خانه شما به نمایش می گذارند.

خرید آینه از شرکت لیا صنعت ایرانیان

لیا صنعت ایرانیان یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید انواع شیشه و آینه در کشور می باشد که با تجربه خود امروز محصولات بی نظیری را تولید و به اقصی نقاط ایران و برخی کشورها ارسال می کند. شما می توانید آینه های دکوراتیو مورد نظر خود را با بهترین کیفیت و قیمت از این شرکت خریداری نمایید.

همچنین این شرکت مفتخر است تا انجام پروژه های آینه کاری شما را بر عهده بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به بخش محصولات و پروژه های این سایت مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE