صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

نحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیون و مزایای آن

27 بهمن ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

نحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیون یکی از جستجوهای پر تعداد کاربران در فضای مجازی است. قسمت های مختلف خانه از دیوار پشت تلویزیون گرفته تا ستون های پذیرایی ممکن است به عنوان محلی برای آینه کاری مورد استفاده قرار گیرد.

این آینه کاری علاوه بر زیبایی و باعث افزایش بازتاب نور و روشنایی بیشتر خانه و همچنین بزرگتر نشان دادن آن نیز می شود. این کار به اشکال متفاوتی اجرا می شود و مزایای مختلفی نیز دارد. با سایت لیا صنعت ایرانیان همراه باشید تا توضیحات بیشتری در این زمینه ارایه کنیم.

آینه کاری دیوار پشت تلویزیونآینه کاری دیوار پشت تلویزیون

محل آینه کاری پشت تلویزیون

مکان مورد نظر برای نصب آینه پشت تلویزیون برای مهم است. اینکه قرار است دیوار پشت تلویزیون پذیرایی منزل را آینه کاری کنید و یا محل کار، تفاوت های زیادی وجود دارد. برای مثال آینه کاری در محل کار ممکن است کمی رسمی تر باشد اما در منزل خود می توانید از انواع روش ها و مدل های آینه کاری استفاده کنید. در مورد این موضوع حتی محل آینه کاری نیز اهمیت دارد. مثلا نزدیکی به پنجره و یا منابع نوری داخلی در انتخاب رنگ و طرح آینه کاری پشت تلویزیون مهم است.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با انواع روش آینه کاری

تاثیرات آینه کاری مدرن روی دکوراسیون منزل

آشنایی با هنر آینه کاری و عوامل موثر بر قیمت آن

اندازه مکان مورد نظر برای آینه کاری

علاوه بر ویژگی های محل نصب آینه باید به میزان بزرگی و کوچکی محیط آن نیز توجه داشته باشید. این موضوع نیز در نتیجه نهایی بسیار تاثیرگذار است. طرح های پازلی و جورچینی برای محیط کوچک در اطراف تلویزیون مناسب تر است. همچنین رنگ های تیره آینه برای محیط های بزرگ در اطراف تلویزیون و رنگ های روشن برای محیط های کوچک انتخاب می شود.

نحوه آینه کاری

اگر تصمیم به اجرای آینه کاری در دیوار پشت تلویزیون دارید باید در ابتدا طرح و رنگ آینه ها را انتخاب کنید. این کار باید با توجه به دکوراسیون محیط اطراف، نورپردازی، مکان قرار گیری تلویزیون و... انجام شود. سپس باید تلویزیون را جدا کرده و محل را برای نصب آینه ها آماده کنید.

آینه ها را تهیه کنید و با استفاده از چسب مخصوص و گچ با دقت بر اساس طرح مشخص شده تکه های آینه را نصب کنید. حتما قبل از نصب آینه ها از خشک بودن دیوار اطمینان حاصل کنید. اگر انتخاب طرح مناسب و یا نصب آینه های تی وی وال سخت است، حتما از متخصص و نصاب آن استفاده نمایید.

نحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیوننحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

مزایای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

برای سنجش هر کاری باید مزایا و معایب آن را در کنار هم ببینید. نصب آینه در دیوار پشت تلویزیون مزایایی دارد که هر کس را ممکن است ترغیب به انجام آن کند از جمله:

  • آینه های می توانند اطراف تلویزیون را تبدیل به نقطه مهم و کانونی در پذیرایی منزل شما کنند.
  • آینه ها می توانند با نور پردازی های متفاوت دیوار پشت تلویزیون را تبدیل به یک طراحی منعطف کنند.
  • آینه ها در زمان خاموش بودن تلویزیون با انعکاس نور باعث روشن تر دیده شدن محیط اطراف می شوند.
  • استفاده از آینه برای هر نوع دکوراسیونی از سنتی تا مدرن قابل استفاده است.
  • استفاده از آینه در هر جایی از منز یکی از راه های بزرگتر نشان دادن مساحت خانه است.
  • طرح آینه پشت تلویزیون می تواند بسیار متنوع باشد. این موضوع دست شما را برای همخوانی طرح با دکوراسیون و علایق تان تا حد زیادی باز می کند.
  • پس از نصب آینه ها حتما آن را به طور منظم تمیز کنید. همانقدر که آینه ها به جذابیت تی وی وال آینه کاری شده شما می افزاید، کثیفی انها ظاهری زشت را ایجاد می کند.

انواع طرح آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

برای انتخاب طرح و رنگ آینه، کار نسبتا سختی پیش رو خواهید داشت. دلیل این موضوع نیز به طیف متنوع رنگ ها و طرح های موجود برای آینه کاری بر می گردد. از طرح های شلوغ استفاده نکنید و تا می توانید از طرح های ساده تر استفاده کنید. رنگ آینه ها باید با توجه به محیط انتخاب شود. اما طرح ها شامل نمونه های زیر است.

آینه کاری نامنظم دیوار پشت تلویزیون

این مدل آینه کاری بسیار پر طرفدار است و جزو طرح های مدرن شناخته می شود. طبیعتا در اجرای طرح آینه ها الگویی وجود دارد اما چیدمان نامتقارن و در هم است. این نوع آینه کاری جذابیت های خاص خود را دارد اما بهتر است برای دکوراسیون های کلاسیک مورد استفاده قرار نگیرد.

آینه کاری مدرن تی وی وال

طرح های مدرن بسیار متنوع می باشند. یک نمونه از این طرح ها را با هم مرور کردیم اما واقعیت این است که نمونه های مختلفی در دسته آینه کاری مدرن پشت تلویزیون قرار می گیرند. انواع طرح های هندسی، جورچینی، گرد، حجمی و... از این دسته اند. آینه های دکوراتیو مدرن نقش و نگارهای متنوع و رنگ های مختلفی دارند. برخی مواقع مشتری نیز می تواند ایده خود را برای برش آینه ها ارایه دهد.

آینه کاری لوزی تی وی وال

تی وی وال آینه کاری شده با طرح های لوزی یکی از شناخته شده ترین و پر طرفدار ترین طرح ها در این زمینه می باشد.. این طرح شاید بسیار ساده به نظر برسد اما باز هم زیبا و جذاب دیده می شود. بهتر است بدانید عاوه بر جذابیت، همه پسندی و سادگی، این طرح نسبتا هزینه اجرای پایین تری نیز دارد.

مزایای آینه کاری دیوار پشت تلویزیونمزایای آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون با آینه های تولیدی لیا صنعت ایرانیان

امیدواریم توضیحات ارایه شده در مورد نصب آینه دردیوار پشت تلویزیون مورد توجه شما قرار گرفته باشد و پاسخ پرسش های خود را نیز دریافت کرده باشید. شرکت لیا صنعت از شرک های بزرگ و مهم تولید کننده انواع شیشه و آینه های دکوراتیو است و محصولات خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در اختیار مشتریان گرامی خود قرار می دهد. از جمله بعضی محصولات تولیدی این شرکت می توان به انواع شیشه سکوریت و لمینت، شیشه های ضد گلوله، پارتیشن های شیشه ای، شیشه های سند بلاست، انواع آینه ی دکوراتیو و... اشاره کرد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE