صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

نحوه آینه کاری ستون وسط پذیرایی و مزایای آن

27 بهمن ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

نحوه آینه کاری ستون وسط پذیرایی برای زیباسازی آن یکی از سوالات رایج در زمینه آینه کاری دکوراتیو منزل محسوب می شود. احتمال اینکه شما یک ستون را در پذیرایی یک خانه رویت کنید، ددر خانه های بزرگ بیش از خانه های کوچک است.

راهای مختلفی برای زیبا سازی ستون وسط پذیرایی وجود دارد که یکی از آنها آینه کاری است. نه تنها در منازل که در سالن های زیبایی و تالارها نیز آینه کاری ستون بسیار مورد توجه است. اگر قصد دارید تا در این زمینه اطلاعات بیشتری را کسب کنید ادامه این مطلب از شرکت شیشه لیا را از دست ندهید.

آینه کاری ستون وسط پذیراییآینه کاری ستون وسط پذیرایی

مراحل آینه کاری ستون وسط پذیرایی

برای انجام آینه کاری ستون منزل در مرحل اول باید تیم فنی در محل حاضر شوند و اندازه گیری های ستون را انجام دهند. بهتر است این آینه کاری متناسب با دکوراسیون داخلی منزل شما باشد تا نتیجه بهتری را شاهد باشید. نوع آینه کاری به اندازه های ستون و طرح آن وابستگی دارد.

برای مثال توصیه می شود در صورتی که عرض ستون 1 متر است از طرح های شکسته برای نصب آینه استفاده شود. اما در صورتی که عرض ستون کمتر از یک متر است از آینه کاری لوزی استفاده شود. بهتر است قبل از نصب آینه کاری بهترین طرح با توجه به دکوراسیون و محیط اطراف ستون انجام شود تا با بهترین نتیجه روبرو شویم.

برای اندازه گیری ها باید از تراز لیزر استفاده کرد و خط کشی های روی ستون را انجام داد. از یک طرف ستون باید آینه ها نصب شده و به سمت دیگر ادامه پیدا کند. برای نصب آینه ها از چسب مخصوص آینه و گاهی گچ استفاده می کنند. برای نگه داشتن آینه تا زمان خشک شدن چسب، از چسب های دو طرفه استفاده می شود. قرار دادن صحیح هر قطعه از آینه ها بسیار مهم است. با جابه جایی حتی یک میلیمتر نتیجه کار به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و اینه کاری نامتقارن می شود.

انتخاب رنگ آینه کاری ستون وسط پذیرایی

انتخاب رنگ علاوه بر سلیقه شما به معیار های دیگری هم مرتبط است. یکی از این معیارها رنگ دیوارهای پذیرایی است. برای مثال اگر رنگ دیوار کرم رنگ باشد، بهتر است از گزینه آینه های مسی یا برنزی استفاده نمایید. و در صورت سفید رنگ بودن دیوارهای اطراف استفاده از آینه های نقره ای و دودی توصیه می شود. اما معیار دومی که باید مد نظر قرار رفته شود ب رنگ غالب در دکوراسسیون پذرایی بر می گردد. بنابراین بهتر است تا رنگی انتخاب شود که علاوه بر دیوارها با رنگ دکوراسیون محیط نیز همخوانی داشته باشد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست؟

نحوه حکاکی روی شیشه و آینه چگونه است؟

نحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیون و مزایای آن

مدل آینه های قابل استفاده در آینه کاری ستون دیوار

آینه های مختلفی از لحاظ شکل، رنگ، نوع و جنس وجود دارند که می توان از هر کدام از آنها و همچنین به شکل ترکیبی برای چینش بر روی ستون استفاده کرد از جمله:

 • آینه دودی
 • آینه مسی
 • آینه ونیزی
 • آینه با نورپردازی مخفی
 • آینه آنتیک
 • آینه طلایی
 • آینه برنز
 • آینه سه بعدی

انواع مدل آینه کاری ستون وسط پذیراییانواع مدل آینه کاری ستون وسط پذیرایی

طرح و روش آینه کاری ستون وسط پذیرایی

روش های مختلفی نیز برای آینه کاری ستون ها وجود دارد که هر کدام مناسب مکانی خاص هستند. اما پرطرفدار ترین این روش ها عبارتند از:

 • آینه کاری لوزی
 • آینه کاری طرح شکسته
 • آینه کاری نامتقارن
 • آینه کاری مربعی
 • آینه کاری فانتزی
 • آینه کاری درترکیب با نورپردازی
 • آینه کاری مستطیلی

در ادامه به معرفی چند مدل از این آینه کاری ها می پردازیم:

آینه کاری ستون پذیرایی به روش نامتقارن

این روش آینه کاری بیش از همه مناسب برای ستون هایی است که دارای عرض بیش از 70 سانتی متری و ازتفاع 150 سانتی هستند. این روش طرفداران زیادی دارد چرا که موجب بزرگتر جلو دادن محیط می شود.

آینه کاری آنتیک ستون

این مدل آینه کاری با استفاده از آینه های آنتیک یا پتینه کاری شده انجام می شود. نوع آینه ها در این مدل آینه کاری ستون گرد معمولا تایل های مربعی یا مستطیلی شکل است. به این نوع آینه ها آینه کثیف هم می گویند.

آینه کاری ستون با نورپردازی

این ایده یکی از جدید ترین روش ها برای آینه کاری محسوب می شود. در این روش علاوه بر نصب تایل های آینه از ال ای دی های رنگی نیز برای نورپزدازی استفاده می شود که به زیبایی آینه ستون پذیرایی می افزاید. بهتر است رنگی برای ال ای دی ها انتخاب شو که با رنگ آینه تطابق داشته باشد.

نحوه اجرای آینه کاری ستون وسط پذیرایینحوه اجرای آینه کاری ستون وسط پذیرایی

مزایای آینه کاری ستون پذیرایی

شاید مهمترین مزیت این کار خارج شدن ستون های موجود در پذیرایی از شکل یکنواخت و تبدیل شدن آن به یک بخش زیبا از خانه شناخته شود. اما این کار مزایای دیگری نیز دارد. از جمله مزایای آینه کاری ستون وسط پذیرایی می توان به روشن تر شدن پذیرایی با توجه به انعکاس نور اشاره کرد. آینه ها به نحوی باعث می شوند تا ستون کمتر در دید باشد. در فنگ شویی نیز آینه نماد پاکی و اب بود و می تواند انرژی مثبت محیط را افزایش دهد. آینه کاری همراه با نورپردازی جذابیت دکوراسیون داخلی شما را هم افزایش می دهد.

معایب آینه کاری ستون در پذیرایی

در کنار توجه به نکات مثبت  مزایای آینه کاری باید به معایب آن نیز اشاره کرد. آینه کاری ستون هر چند باعث زیبایی بیشتر محیط پذیرایی می شود اما شاید برای افراد تنوع طلب گزینه مناسبی نباشد. دلیل آن نیز به سخت بودن تخریب و برداشت ستون آینه کاری شده بر می گردد. از طرف دیگر نصب و برداشت آینه هزینه های زیادی دارد و نمی توان انرا چند بار در عرض مدت زمان چند ماهه آنجام داد.

آینه کاری تقریبا دائمی است و بهتر است فکر تغییر آن در دراز مدت را از فکر خود خارج کنید. یکی دیگر از معایب آینه کاری ستون کم شدن دید ستون و برخورد احتمالی افراد با ان است. عیب دیگر آینه کاری ستون، نیز بازتاب نور از زوایای مختلف است که ممکن است برای برخی افراد اذیت کننده باشد.

آینه کاری ستون پذیرایی با آینه های تولیدی لیا صنعت ایرانیان

توضیحات مفصلی در مورد آینه کاری ستون ها ارایه داده شد. قیمت آینه کاری ستون پذیرایی به معیارهای مختلفی بستگی دارد اما آینه های تولیدی در مجموعه لیا صنعت علاوه بر کیفیت بالا، قیمت مناسبی را نیز دارد. قابل توجه اینکه شرکت لیا صنعت ایرانیان تولید کننده انواع محصولات شیشه ای و آینه ای نظیر شیشه های سند بلاست، آینه های دکوراتیو، شیشه سکوریت و لمینت، شیشه هوشمند، شیشه ضد گلوله، پارتیشن شیشه ای، نرده شیشه ای و... نیز می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE