صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

نقش آینه کاری دکوراتیو در محیط و انواع آن

27 بهمن ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

نقش آینه کاری دکوراتیو در زیباسازی محیط خانه بسیار قابل توجه است. استفاده از آینه گرچه از قدیم الایام به شکل سنتی در کاخ ها بسیار مورد توجه بود است اما امروزه آینه کاری وجهه ای مدرن به خود گرفته و جای خود را در معماری مدرن باز کرده است.

البته فراموش نکنید که آینه کاری دکوراتیو اثرات مثبتی بیش از زیباسازی محیط دارد. آینه کاری دکوراتیو در محیط های مختلفی از جمله سالن های پذیرایی، لابی، اتاق جلسات، پذیرایی و... قابل استفاده است. در ادامه این مطلب از شرکت شیشه لیا به توضیح بیشتر در این زمینه می پردازیم.

اهمیت استفاده از آینه دکوراتیو در محیطاهمیت استفاده از آینه دکوراتیو در محیط

نقش آینه کاری دکوراتیو در زیباسازی محیط

آینه کاری تعریف مخصوص به خود را دارد. آینه کاری را می توان طرح های منظم و بعضا نامنظمی دانست که با قطعات ریز و درشت آینه در اشکال مختلف برای تزئین سطوح بنا ایجاد می شود. در تاثیر آینه بر زیبا سازی محیط همین بس که از گذشته قصرهای بزرگ پادشاهان به وسیله آینه تزئین میشدند تا شکوه و درخشش بیشتری را برای محل اقامت پادشاهان فراهم کنند. البته این موضوع فقط به کاخ ها محدود نمی شده چرا که در بسیاری از اماکن مذهبی از آینه برای تزئین بنا و افزایش نور دهی محیط استفاده می شده است.

در آینه کاری دکوراتیو مدرن دست طراح برای طراحی و ایجاد طرح های مختلف بسیار باز است. اشکال مختلف و انواع آینه ها در کنار هم قرار می گیرند تا طرحی خاص را تکمیل کنند. از اشکال منظم و هندسی گرفته تا مدل ای سه بعدی و غیر منظم از آینه ها برش می خورند تا طرح مورد نظر طراح پیاده سازی شود.

نصب آینه کاری دکوراتیو به چه شکل است؟

در گذشته و در روش های سنتی آینه کاری آینه ها در محل آماده و سپس نصب می شد. این کار مزایا و معایب خاص خودش را داشت اما امروزه طرح های مختلفی در بازار وجود دارد که شما می توانید ان را تهیه کرده و آن را بر روی دیوار مورد نظر خود نصب کنید.

نصب این آینه ها نسبتا ساده است اما تا حدود زیادی به جنس دیوار (گچی، سیمانی، چوبی و...) بستگی دارد. فراموش نکنید که توانایی دیوار در تحمل وزن آینه ها بسیار مهم است. موضوع مهم دیگر در مورد نصب، چینش دقیق و صحیح آینه ها بر اساس طرح مورد نظر است. با این تفاسیرر اگر فکر می کنید از پس نصب آینه بر نمی آیید از نصاب های آینه کمک بگیرید.

 آینه کاری دکوراتیو در محیط های مختلف

اینکه در کدام قسمت از محل مورد نظر قرار است آینه کاری انجام دهید بسیار مهم است. آینه کاری ممکن است در بخش های مختلفی مثل ورودی خانه ها، سالن های پذیرایی، روی ستون ها، اتاق خواب، پذیرایی، سالن های بزرگ، لابی ورودی ساختمان ها، اتاق های انتظار، سالن های برگزاری جلسات، برخی فضاهای اداری و... انجام شود.

انتخاب رنگ آینه کاری دکوراتیو

درست است که انتخاب رنگ آینه ها می تواند موضوعی سلیقه ای باشد اما معیارهای مختلفی برای انتخاب رنگ آینه ها جود دارد. یکی از مهمترین معیارها مساحت محل مورد نظر است. برای مکان های کوچک بهتر است از رنگ های نقره ای و سفید استفاده کنید.

این رنگ ها باعث روشنایی بیشتر و بزرگتر جلوه دادن محیط می شود. اما برای مکان های کوچکتر می توانید از رنگ های تیره استفاده نمایید. از رنگ های متنوع آینه کاری می توان به آبی، سبز، برنز، مسی، طلایی، نقره ای، قرمز، سفید، مشکی یا شرابی را نام برد.

آینه کاری دکوراتیو در محیط های مختلفآینه کاری دکوراتیو در محیط های مختلف

سبک های مختلف آینه کاری

طرح ها و سبک های مختلفی برای آینه کاری دیوارها وجود دارد. استفاده از هر کدام از آنها بسته به سلیقه شما، بودجه تعیین شده برای خرید آینه و طرح طراحان متفاوت است. اما به طور کلی مدل های آینه کاری شامل موارد زیر می باشد.

آینه کاری هندسی

هندسه نقش مهمی در این روش دارد. آینه هایی تشکیل شده از طرح ها و شکل های مختلف هندسی به شکل منظم یا نامنظم کنار هم قرار گرفته و یک الگوی هندسی زیبا را خلق می کنند.

آینه کاری سه بعدی یا حجمی

آینه کاری سه بعدی از جدید ترین سبک های آینه کاری محسوب می شود. در این سبک آینه ها به شکلی در کنار هم قرار می گیرند که ظاهری حجیم و برجسته پیدا کنند. مخروط و هرم محبوب ترین اشکال موجود در این روش هستند.

پر بازدیدترین مقالات لیا صنعت ایرانیان را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با چهار مزیت شیشه هوشمند

عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع آینه

ویژگی های خرید آینه دکوراتیو چیست؟

آینه کاری کلاسیک

این روش آینه کاری همانطور که از نام آن پیداست یک روش قدیمی محسوب می شود. در این روش آینه ها به قطعات شکسته شده تقسیم شده و سپس بر روی دیوار سوار می شوند.

آینه کاری اسلیمی

حتما تاکنون بارها نقوش زیبای هنرهای اسلامی را دیده اید. در این روش آینه کاری تلاش می شود تا گره های هندسی و نقوش اسلیمی برای شکل آینه ها و طرح کلی استفاده شود.

آینه کاری لوزی، مستطیل و مربع

نیازی ب تعریف وجود ندارد اما جالب است بدانید که این طرح ها جزو محبوب ترین طرح ها در آینه کاری به حساب می آیند. طرح هایی که از آینه هایی به شکل مربع، مستطیل و لوزی ساخته شده است.

آینه کاری دکوراتیو گل و بوته

این روش هم نسبتا جدید می باشد. با افزایش دقت برش آینه ها می توان طرح های مختلفی را ایجاد کرد که از آن جمله می توان به طرح گل و بوته نیز اشاره کرد. برای طرح گل و بوته می توانید از رنگ های مختلف آینه استفاده کنید.

آینه کاری آنتیک

آینه کاری های کهنه کاری شده و آنتیک طرفداران خاص خود را دارد. در آینه هایی که به این شکل طراحی و تولید می شوند از مواد خاصی برای کنده شدن جیوه پشت آینه استفاده می شود.

انواع سبک های آینه کاری دکوراتیوانواع سبک های آینه کاری دکوراتیو

آینه های دکوراتیو لیا صنعت ایرانیان

آنچه تا کنون خواندید در مورد نقش آینه کاری دکوراتیو در محیط و انواع آن بود. اما بد نیست بدانید شرکت لیا صنعت ایرانیان نیز تولید کننده انواع شیشه ها و آینه های دکوراتیو در کشور محسوب می شود. کیفیت بالای ساخت، طرح ها و انواع متنوع آینه کاری باعث شده است تا محصولات این شرکت نام و اعتباری در خور توجه کسب کنند.

از جمله محصولات این شرکت می توان به شیشه های سکوریت، لمینت، سند بلاست، رومیزی، هوشمند و... اشاره کرد. انواع آینه ها و پاتیشن های شیش ای نیز از محصولات با کیفیت این شرکت محسوب می شوند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE