صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای

09 تیر ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای بسیارند و به همین دلیل یکی از گزینه های عالی برای دکوراسیون های مدرن محسوب می شوند. شیشه امروز به یکی از عناصر مهم در معماری تبدیل شده است به طوری که تصور خانه هایی بدون استفاده از شیشه امکان پذیر نمی باشد.

کابین های دوش محفظه ای شیشه ای هستند که در گوشه ای از اتاق قرار می گیرند. این کابین ها معمولا از 4 طرف شیشه هستند و یک سینی بزرگ در کف آن قرار گرفته است. این کابین و تمام اجزایش باید عایق باشد تا آب و رطوبت به فضای بیرون درز نکند. در این مطلب از سایت شرکت شیشه لیا صنعت ایرانیان قصد داریم تا از مزایای کابین های دوش شیشه ای بنویسیم.

کابین دوش شیشه ای و کاربردهای آنکابین دوش شیشه ای و کاربردهای آن

قسمت های مختلف کابین دوش شیشه ای

کابین دوش علاوه بر اتاق ها می تواند در داخل مجموعه سرویس و حمام نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در کابین های دوش از شیشه های سکوریت در دیواره ها استفاده می شود. که بسته به انتخاب مشتری می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد.

البته در بعضی از کابین های دوش از طلق های شفاف استفاده می شود که به هیچ عنوان کیفیت، مقاومت و مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای را ندارند. فریم های مورد استفاده در کابین دوش نیز ضد آب و ضد زنگ هستند و در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار موجود هستند.

علاوه بر اینها به یک کف و سقف پلاستیکی یا فلزی نیز نیاز است که آنها نیز مدل های متنوعی دارند. درزگیرها و یراق آلاتی دستگیره و... نیز باید مورد استفاده قرار بگیرند که البته آنها نیز باید ضد آب و ضد زنگ باشند. شیرآلات، دوش آب، لوله فاضلاب، و سیستم روشنایی ضد رطوبت نیز از دیگر اجزای مهم کابین دوش محسوب می شوند.

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای چیست؟

دوش، حمام کامل و کابین دوش هر کدام مزایای خاص خود را دارند. کابین های دوش می توانند نقش جدا کننده فضای دوش از سایر بخش های حمام یا سرویس یا فضای اتاق را ایفا کند. کابین های دوش می توانند در اتاق مهمان نیز قرار بگیرند تا فضای خصوصی تری برای مهمانان فراهم کنند. در ادامه برخی از مزیت های کابین های دوش از نوع شیشه ای را با هم مرور می کنیم:

پربازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آینه شامپاینی یا مسی چیست؟

نحوه آینه کاری دیوار پشت تلویزیون و مزایای آن

روش های خانگی از بین بردن خط و خش میز شیشه ای و آینه

نظافت آسان کابین های دوش شیشه ای

معمولا کاشی و سرامیک هایی که در حمام ها نصب می شوند، جرم و کثیفی به شدت در آنها نفوذ می کند و تمیز کردن آنها کار راحتی نیست. برای تمیز کردن کاشی ها نیاز به صرف وقت زیاد و شوینده های خاصی دارید. نتیجه کار نیز شاید چندان رضایت بخش نباشد. اما کابین های دوش شیشه ای به لطف استفاده از شیشه با یک دستمال و استفاده از یک شیشه پاک کن به راحتی تمیز می شوند. برای تمیزکاری شیشه های یک کابین دوش شیشه ای نهایتا به چند دقیقه زمان نیاز دارید.

بهره وری و کارایی بالای کابین دوش شیشه ای

دوش گرفتن در کابین های دوش به راحتی امکان پذیر است. علاوه بر امکان نظافت سریع و آسان، به دلیل کوچک بودن محیط داخلی، گرم شدن حمام و نظافت آن آسان تر می شود. فضای کوچک کابین باعث می شود تا از تولید گرمای بیش از نیاز و اتلاف آن جبوگیری شود.

در صورت استفاده از شیشه مشجر هیچ نیازی به استفاده از پرده برای ایجاد فضای خصوصی نیست. همچنین این کابین های دوش با مدیریت پاشش آب باعث می شوند تا هم در مصرف آب صرفه جویی شود و هم بخش های دیگر حمام مرطوب نشوند.

مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ایمزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای

جلوگیری از کوچک نشان دادن محیط

یکی از مزیت های کابین دوش شیشه ای به استفاه از شیشه بر می گردد. از مزایای شیشه می توان به ایجاد محیطی باز و شفاف اشاره کرد. کابین های دوش به دلیل استفاده از شیشه فضا را حدود نمی کنند و برعکس فضا را بزرگ نشان می دهند. از طرف دیگر شیشه باعث عبور نور می شود و این موضوع به صرفه جویی بیشتر انرژی در هنگام استفاده از حمام و بزرگتر نشان دادن آن نیز کمک می کند.

انعطاف پذیر بودن کابین های دوش شیشه ای

کابین های دوش بر خلاف حمام های معمول، قابلیت بالایی در تغییر و تنظیم شرایط و امکانات دارند. همچنین این کابین ها قابل جابه جایی و تغییر کلی نیز هستند. برای مثال برای ایجاد تنوع پس از چند سال می توانید فریم ها، شیشه ها و بخش های دیگر کابین را تغییر دهید و یا با جابه جایی مکان آن را به بخش دیگری از خانه (با در نظر گرفتن تاسیسات) منتقل کنید.

مدیریت فضا با کابین های دوش شیشه ای

امروز بسیاری از خانه ها در دنیا به دلیل شرایط اقتصادی کوچک شده اند. در چنین خانه هایی باید نهایت دقت را کرد با از حداقل فضا، حداکثر استفاده شود. کابین های دوش می توانند نقشی اساسی برای بهبود استفاده از فضا ایجاد کنند. آنها هم فضای کمی را اشغال می کنندو هم با استفاده از شیشه، فضای اشغال شده را کوچکتر نشان می دهند.

امنیت بیشتر کابین های دوش از نوع شیشه ای

کابین های دوش با استفاده از شیشه های سکوریت یا شیشه لمینت مقاوم در برابر شکستن و تحمل ضربات و فشار بسیار مقاوم اند. همچنین کابین دوش باعث می شود تا خطر لیز خوردن افراد (سالمندان یا کودکان) به شدت کاهش پیدا کند. ابا توجه به اینکه یکی از دلایل لیز خوردن در حمام، جمع شدن آب بر روی زمین است، مدریت پخش آب در کابین دوش باعث جمع نشدن آب و کاهش احتمال لیز خوردن می شود.

ارزشمند شدن خانه در زمان فروش

اگر کابین دوش در خانه خود استفاده می کنید، مطمئن باشید خانه شما ارزشمند تر شده و یا حداقل ارزشمندتر دیده می شود. این موضوع در زمان فروش خانه اهمیت خود را نشان خواهد داد. چرا که فضایی شیک تر، زیباتر و یک قابلیت ویژه برای خانه شما به وجود آمده است.

کاربردها و مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ایکاربردها و مزایای استفاده از کابین دوش شیشه ای

مزیت های کابین دوش شیشه ای به طور کلی

  • ایزولاسیون و حفظ شدن حرارت
  • تفکیک فضا
  • سرعت و سولت در ساخت و اجرا
  • جلوگیری از آسیب آب و بخار به اطراف
  • طرح ها و اشکال متنوع
  • ظاهر زیبا و دلنشین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE