صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

فواید استفاده از شیشه ضد گلوله

30 تیر ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان

فواید استفاده از شیشه ضد گلوله برای استفاده در مکان ها و موقعیت های خاص آن قدر زیاد است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. شیشه های ضد گوله تقریبا ایمن ترین نوع از شیشه های تجاری سازی شده در تمام دنیا شناخته می شوند.

این شیشه ها معمولا در مکان هایی استفاده می شوند که نیاز به سطح بالای امنیت دارند. گر چه این شیشه ها صرفا ضد گلوله شناخته می شوند اما در حقیقت در برابر ضربات سنگین با استفاده از پتک و... نیز مقاومت بالایی دارند. ما در مجموعه لیا صنعت ایرانیان قصد داریم تا در در این مطلب مزایا و فواید استفاده از شیشه های ضد گلوله را برای شما شرح دهیم. همراه ما باشید.

شیشه ضد گلوله و فواید آنشیشه ضد گلوله و فواید آن

شیشه ضد گلوله چیست؟

به شیشه ای که در برابر گلوله ها مقاوم باشد، شیشه ضد گلوله می گویند. این نوع شیشه از لحاظ ظاهری تفاوتی با شیشه های معمولی ندارد. تنها تفاوت این نوع شیشه با سایر انواع،  به لایه های زیاد شیشه و طلق به کار برده شده در آن بر می گردد.

این لایه ها باعث شده است تا قطر شیشه های ضد گلول بیشتر از سایر انواع شیشه باشد. البته در ساخت شیشه ضد گلوله نه از شیشه معمولی که از سکوریت استفاده شده است. یک تفاوت این نوع شیشه با سایر انواع، پایین تر بودن درصد انتقال و عبور نور از شیشه است.

شیشه ضد گلوله چطور ساخته می شود؟

تمام فواید استفاده از شیشه ضد گلوله به روش ساخت آن بر می گردد. لایه های شیشه سکوریت برای تبدیل شده به شیش ضد گلوله در کنار هم قرار می گیرند. با این تفاوت که یک لایه پلی کربنات با دوام به شکل چسب تحت عنوان pvb بین لایه های شیشه قرار می گیرد.

البته طریقه ساخت شیشه ضد گلوله به همین راحتی نیست. ترکیب شیشه ها با لایه های پی وی بی باید در حرارتی بالا قرار بگیرند تا تبدیل به شیشه ضد گلوله شوند. این فرآیند که لمینیشن نام دارد تحت فشار 13 اتمسفر و دمای 120 درجه سانتیگراد انجام می شود.

یک نکته مهم عدم نفوذ هوا به هیچ یک از لایه های شیشه است که در صورت وقوع این اتفاق استحکام و کیفیت شیشه ضد گلوله از بین می رود. بسته به کیفیت و شدت ضد گلوله بودن مد نظر ممکن است از لایه های مختلف شیشه و پی وی بی استفاده شود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

شیشه ضد گلوله چیست؟

روش شکستن شیشه ضد گلوله

فواید شیشه ضد گلوله

مزایا و فواید استفاده از شیشه های ضد گلوله بسیار زیاد است. این نوع شیشه ها می توانند جایگزینی خوب برای سایر روش های ایمن سازی در ساختمان های مختلف باشند. یکی از فواید این نوع شیشه استفاده از نور طبیعی و دید به اطراف است.

از آنجایی که شیشه ضد گلوله در اماکنی با سطح امنیت و محافظب بالا استفاده می شود، معمولا از فلز، دیوار بتنی و... استفاده می شود. اما در صورت استفاده از شیشه های ضد گلوله، می توان از نور و دید به بیرون نیز استفاده کرد.

مزایای استفاده از شیشه ضد گلولهمزایای استفاده از شیشه ضد گلوله

شیشه های ضد گلوله یک جایگزین خوب برای سایر روش های ایمن سازی مثل حفاظ، نرده، دیواره و... است. این نوع شیشه در عین تامین امنیت و ایمنی، شفافیت را نیز به ساختمان شما اضافه می کند. نکته مهم دیگر اینکه شیشه های ضد گلوله علاوه بر ضد گلوله بودن، ضد سرقت نیز هستند.

همچنین به دلیل استفاد از طلق های مختلف در لایه بین شیشه ها، این نوع شیشه تا درصد بسیار بالایی از عبور پرتوهای آسیب رساننده نور خورشید جلوگیری می کند. ضد گلوله ها در زلزله نیز مقاوم هستند و در صورت شکستن در جای خود باقی می مانند.

مزایای استفاده از شیشه ضد گوله

  • مقاومت بالا در برابر شکستن و ضربات سخت
  • ضد گلوله بودن و امنیت بالا
  • ضد زلزله بودن
  • عایق مناسب و قدرتمند در برابر صدا
  • فیلتر کننده و از بین برنده اشعه های مضر خورشید
  • عایق نسبی دما
  • شفافیت و کیفیت دید خوب
  • طول عمر بالا
  • تولید در ابعاد، طرح ها و رنگ های مختلف

فواید شیشه های ضد گلوله برای کاربردهای مختلف

ضد گلوله ها در مکان های مختلفی و با اهداف متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. این شیشه ها که در ضخامت  و مقاومت های مختلفی تولید می شود، قطری بین 8 الی 75 میلی متر دارند. کاربرد آنها بیشتر در مکان هایی است که نیاز به امنیت و ایمنی بالایی وجود دارد.

فواید شیشه ضد گلولهفواید شیشه ضد گلوله

یک مثال واضح در این زمینه خودرو های ضد گلوله است که برای پنجره های آن از شیشه ضد گلوله استفاده می شود. همچنین استفاده از شیشه های ضد گلوله در صرافی ها و طلافروشی ها نیز بسیار متداول است. برخی مراکز امنیتی، سیاسی، موزه ها و... نیز از مزایای استفاده از شیشه ضد گلوله بهره مند می شوند.

استفاده از فواید شیشه ضد گلوله با خرید از لیا صنعت ایرانیان

توضیحات مفصلی در مورد فایده های شیشه ضد گلوله ارایه شد که امیدواریم مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شیشه ضد گلوله نیز مثل هر محصول دیگری در کیفیت های مختلفی تولید می شود. بهتر است برای بهره مندی از بیشترین و بهترین کیفیت این نوع شیشه های حساس حتما از کارخانه ها و مراکز معتبر خرید خود را انجام دید.

اما یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه تولید انواع شیشه و آینه، شرکت لیا صنعت ایرانیان است که محصولات خود اعم از انواع شیشه لمینت، سکوریت، ضد گلوله، آینه های دکوراتیو و... را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان خود عرضه می کند. توصیه می کنیم درک مفهوم کیفیت محصولات این شرکت را در لیست گزینه های خرید خود قرار دهید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE