صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

روش شکستن شیشه ضد گلوله

23 شهریور ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان

روش شکستن شیشه ضد گلوله شاید در ذهن شما هم یک سوال ایجاد کرده باشد. شیشه های ضد گلوله چطور می شکنند و چطور خرد می شوند؟ شیشه های ضد گلوله گرچه انواع مختلفی دارند و ممکن است بعضی از نمونه های آن در برابر هر گلوله ای مقاوم نباشند، اما معمولا از این جهت ضد گلوله نامیده می شوند که مقاومت بالایی در برابر انواع ضربات دارند.

معمولا ما در ذهن خود شیشه های ضد گلوله را بهترین و مقاوم ترین نوع شیشه ها تلقی می کنیم. اما این نوع شیشه ها چطور می شکنند و اصلا امکان شکستن شیشه ضد گلوله وجود دارد؟ با شرکت شیشه لیا صنعت ایرانیان همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم.

شیشه ضد گلولهشیشه ضد گلوله

شیشه ضد گلوله چیست؟

شیشه های ضد گلوله شیشه های مقاومی هستند که از روی هم قرار گرفتن چند لایه شیشه سکوریت ایجاد شده اند. البته این نکته را باید در نظر داشته باشید که بین لایه های شیشه از طلق های شفاف و مخصوص استفاده می شود. این چندین لایه با استفاده از دستگاه هایی مخصوص به یکدیگر متصل می شوند.

شیشه ضد گلوله در مقابل شکستن مقاومت بالایی دارد و مهمتر از آن عدم از هم پاشیدگی شیشه در صورت شکستن است. این نوع شیشه ها معمولا در مکان هایی استفاده می شوند که نیاز به تامین امنیت بالا در آنها حس می شود.

برای مثال در طلا فروشی ها، صرافی ها، خودرو و محل سخنرانی سیاست مداران و... معمولا از شیشه های ضد گلوله استفاده می شود. ویژگی مهم این نوع شیشه ها مقاومت در برابر ضربات شدید و خرد نشدن شیشه در زمان شکستن است.

روش شکستن شیشه ضد گلوله به این شکل است که در صورت برخورد گلوله و یا ضربات شدید شیشه نمی شکند و فرو نمی ریزد، بلکه در این شرایط شیشه به شکل پودر در می آید تا آسیبی نیز به اطرافیان وارد نشود.

روش شکستن شیشه ضد گلوله به چه شکل است؟

چگونه شیشه ضد گلوله می توان شکست؟ این نوع شیشه ها انواع و کیفیت های مختلفی دارند و هر کدام از آنها مقاومت متفاوتی را نیز عرضه می کنند. برای مثال شکستن شیشه های ضد گوله قطور تر کار سخت تری نسبت به شیشه های ضد گلوله باریک تر است.

شکستن شیشه های ضد گلوله در برخی مواقع با گلوله برخی از اسلحه ها نیز ممکن نیست. اما بعضی دیگر از آنها ممکن است گلوله را از خود عبور دهند. معمولا ضخامت شیشه های ضد گوله بیش از 10 میلیمتر است.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

قیمت شیشه ضد گلوله

فواید شیشه ضد گلوله

شکستن شیشه ضد گلوله چطور اتفاق می افتد؟

همانطور که گفته شد شیشه ضد گلوله شیشه ای نیست که به هیچ عنوان نشکند، بلکه اطلاق این نام برای شیشه ضدگلوله صرفا به دلیل مقاومت بالای آن در برابر ضربات است. اگر با یک شیشه از نوع ضد گلوله و با کیفیت روبرو باشید، ضربات سنگین به شیشه های ضد گلوله و شلیک تیر به سمت آن ممکن است یک یا دو لایه از شیشه را بشکند.

اما لایه های میانی شیشه آنقدر مقاومت دارند که در برابر ضربات ایستادگی کنند و مانع از هم گسیختگی اجزای آن شوند. البته باز هم باید یادآوری کرد شکستن لایه ها نیز به شکل پودر شدگی است.

روش شکستن شیشه ضد گلولهروش شکستن شیشه ضد گلوله

چرا به شکستن شیشه های ضد گلوله نیاز پیدا می کنیم؟

احتمالا از ابتدای این مطلب تا اینجا این سوال را از خود پرسیده باشید که اصلا چرا باید روش شکستن شیشه ضد گلوله برای ما اهمیت داشته باشد؟ و یا اصلا مگر این شیشه ها ضد گلوله نیستند؟ پس چرا باید قابلیت شکستن داشته باشند؟ واقعیت این است که شیشه های ضد گلوله کاملا غیر قابل شکست نیستند و در شرایطی می توان آن ها را شکست.

از طرف دیگر در برخی شرایط ممکن است برای نجات جان خود و یا سایر افراد نیاز به شکستن شیشه های ضد گلوله پیدا کنید. در این شرایط امتحان کردن هر راهی برای شکستن این شیشه ها و نجات جان یک انسان اهمیت پیدا می کند.

طرز شکستن شیشه ضد گلوله

شیشه های نشکن و مقاوم مثل شیشه لمینت نیز قابل شکستن هستند. از این نوع شیشه ها معمولا در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. برای شکستن این نوع شیشه ها می بایست با استفاده از اجسام نوک تیز و سخت به مرکز شیشه ضربه ای محکم وارد کنید.

گر چه روش های پر دردسرتر دیگری نیز مثل سرد و گرم کردن شیشه با مشعل و یخ یا استفاده از نمک خیس خورده نیز وجود دارد. اما برای شکست شیشه ضد گلوله بهتر است ضربات دقیق و مداومی به قسمت های نزدیک به لبه و یا خود لبه ها وارد کنید تا شاهد شکستن آن باشید.

طرز شکستن شیشه ضد گلولهطرز شکستن شیشه ضد گلوله

خرید شیشه ضد گلوله از لیا صنعت ایرانیان

یکی از معیارهای مهم در مورد کیفیت و مقاومت شیشه های ضد گلوله، کیفیت ساخت بالای آن است. متخصصان همیشه توصیه می کنند برای جلوگیری از شکستن شیشه ضد گلوله حتما آن را از شرکت های معتبر خریداری کنید.

شرکت لیا صنعت ایرانیان از جمله شرکت های تولید کننده انواع شیشه های ضد گلوله است که سالها تجربه در ساخت انواع شیشه را در کارنامه دارد. شیشه های نشکن ضد گلوله لیا صنعت ایرانیان با بالاترین کیفیت و استانداردها تولید می شوند و در برابر سخت ترین ضربات مقاومت خوبی دارند به طوری که خیال شما را بابت یک خرید مطمئن و پر سود راحت می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE