صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

روش کندن برچسب از روی شیشه

28 اردیبهشت ، 1402
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

روش کندن برچسب از روی شیشه همیشه یکی از دغدغه های افراد مختلف به خصوص خانم ها در زمان تمیز کردن منزل بوده است. معمولا برچسب ها چه از نوع کاغذی و چه از نوع پلاستیکی پس از اینکه از روی شیشه جدا می شوند جایی از خود باقی می گذارند که به راحتی تمیز نمی شود. هر چند جدا کردن برخی از برچسب ها به خودی خود از شیشه کاری سخت محسوب می شود. برای برطرف کردن این دغدغه و سوال مهم در ذهن شما تصمیم گرفتیم در این مطلب از سایت لیا صنعت ایرانیان نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه را اموزش دهیم. همراهمان باشید.

روش کندن برچسب از شیشه

چرا به دانستن روش کندن برچسب از روی شیشه نیاز داریم؟

شاید از خود می پرسید این دیگر چه سوالی است! اما برای روشن تر شدن موضوع قصد داریم موقعیت هایی که ممکن است به این کار احتیاج پیدا کنید را توضیح دهیم. ممکن است برخی مواقع نیاز به استفاده از شیشه های مواد غذایی را داشته باشید. برای مثال می توان به شیشه های مربا اشاره کرد. یا ممکن است برچسبی بر روی شیشه ماشین خود چسبانده اید و حالا پس از سال ها به دنبال روش کندن برچسب از روی شیشه ماشین هستید. برچسب هایی که شاید بر روی شیشه مغازه، اجاق گاز، پنجره، درب شیشه ای، آینه و... چسبانده اید نیز ممکن است روزی نیاز به جداسازی پیدا کنند.

ترفندهای پاک کردن برچسب روی شیشه ها

برای جدا کردن برچسب و پاک کردن باقی مانده اثر آن از روی شیشه ها و آینه ها راه های مختلفی وجود دارد. انجام این کار اصلا سخت نیست و تنها به کمی حوصله و آموزش روش ها نیاز دارد. تلاش کرده ایم روش هایی را به شما معرفی کنیم که با کمترین امکانات موجود در خانه قابل انجام باشند. گر چه باید توجه داشته باشید که روش های حرفه ای تری نیز برای انجام این کار وجود دارد.

نحوه کندن برچسب از روی شیشه

راه پاک کردن برچسب از روی آینه با کره

یکی از ساده ترین روش ها برای انجام این کار استفاده از چیزهای چرب است. به این منظور توصیه می شود از روغن یا کره استفاده کنید. برای شروع سعی کنید مقدار خیلی کمی کره یا روغن را بر روی برچسب یا باقی مانده آن بکشید. چند دقیقه صبر کرده و سپس آن را با اب داغ و اسکاچ پاک کنید. هر چه کره یا روغن بیشتر بر روی برچسب روی شیشه بماند احتمالا بهتر کنده می شود.

روش پاک کردن چسب روی شیشه با سشوار

یکی دیگر از روش های امتحان پس داده برای کندن چسب شیشه استفاده از گرما است. بهترین راه استفاده از گرما به شکل موضعی نیز بهره بردن از سشوار است. برای انجام این کار سشوار را بر روی حالت بیشترین دما قرار داده و به مدت چند دقیقه آن را مستقیما بر روی برچسب بگیرید. گرما باعث ذوب شدن چسب می شود و شما به راحتی می توانید با یک دستمال آن را از شیشه جدا کنید.

نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه با سس مایونر

استفاده از سس مایونر شاید روشی عجیب و غریب باشد اما تعجب نکنید؛ امکان پذیر است! واقعیت این است که سس مایونر هم همان کار چربی و روغن را انجام می دهد اما چون به عنوان یک ماده غذایی در دسترس شناخته می شود به عنوان روشی جدا نیز معرفی می شود. برای این کار نیز کمی سس را روی چسب بمالید و پس از 20 تا 30 دقیقه آن را با کاردک تمیز کنید.

پاک کردن برچسب روی شیشه با لاک پاک کن

بعضی از افراد استفاده از لاک پاک کن را ترجیح می دهند. برای انجام آن نیز ابتدا سطح برچسب را مرطوب کنید. بهتر است این کار را با آب داغ انجام دهید. حالا کمی لاک پاک کن یا استون روی چسب بریزید و پس از چند دقیقه آن را پاک کنید. معمولا برای جواب گرفتن باید چند بار این کار را انجام دهید.

استفاده از الکل برای پاک کردن لیبل از روی شیشه

یکی دیگر از ترفندهای کندن برچسب از روی شیشه استفاده از الکل است. الکل از گذشته تا به حال برای تمیز کردن بسیاری از سطوح استفاده می شده است. برای شروع کمی پنبه را به الکل آغشته کنید و بر روی لیبل یا باقی مانده آن بکشید. این کار را برای چند دقیقه ادامه دهید و در صورت نیاز از مقدار بیشتری الکل استفاده کنید. پس از ماساژ الکل سطح را با پارچه تمیزی پاک کنید.

کندن برچسب از روی شیشه با الکل

روش کندن برچسب از روی شیشه اجاق گاز با یخ

برخی از چسب ها با حرارت کنده می شوند و برخی دیگر نیز نیاز به انجماد دارند. در این روش با استفاده از یخ باعث منجمد و سفت شدن چسب و برچسب می شوید. سپس با استفاده از یک کاردک یا تیغ می توانید آن را بخراشید و چسب یا برچسب را جدا کنید.

استفاده از سرکه سفید برای کندن برچسب روی شیشه مغازه

یکی دیگر از موادی که با خاصیت کمی اسیدی خود می تواند لیبل یا باقی مانده آن را از روی شیشه پاک کند سرکه می باشد. کمی سرکه را به پارچه ای تمیز آغشته کنید و بر روی برچسب بکشید. اگر می توانید کمی از سرکه را مستقیما بر روی آن اسپری کنید. طبق معمول باید چند دقیقه ای به آن زمان دهید تا به خوبی در چسب نفوذ کند.

دیگر روش های کندن برچسب از روی شیشه سکوریت

انچه تاکنون توضیح داده شد معمول ترین روش ها و در دسترس ترین ها برای توضیح روش کندن برچسب از روی شیشه است. اما روش های دیگری نیز برای از بین بردن چسب شیشه وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از:

  • استفاده مستقیم از مایع شیشه پاک کن
  • استفاده از حلال های چسب موجود در بازار
  • استفاده از آب به همراه صابون، مایع ظرفشویی یا دستشویی
  • استفاده از اسپری های روان کننده یا وازلین
  • استفاده از جوش شیرین و...

خرید انواع شیشه از لیا صنعت ایرانیان

این مطلب در پاسخ به دغدغه ای بود که ممکن است برای بسیاری از افراد رخ دهد. روش کندن برچسب از روی شیشه یکی از ترفندهایی است که احتمالا به آن نیاز پیدا خواهید کرد. اما اگر شیشه های مشجر یا برچسبی استفاده می کنید، بهتر است با شیشه های تولید شده توسط شرکت لیا صنعت ایرانیان نیز آشنا شوید. محصولات متنوع و با کیفیت این شرکت که در زمینه تولید شیشه و آینه فعالیت می کند حتما پاسخگوی نیاز شما به محصولات شیشه ای خواهد بود. توجه داشته باشید که شیشه های تولیدی لیا صنعت با بهترین کیفیت و گارانتی به بازار عرضه می شود.

   
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE