صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

شیشه سندبلاست چیست

17 فروردین ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

شاید تا به حال اسم شیشه سندبلاست را شنیده باشید. استفاده از شیشه های کاربردی در محیط خانه و یا کار، در امر ساختمان و طراحی داخلی آن بسیار مهم است. اغلب افراد جهت مدرن و منحصر به فرد کردن دکوراسیون محیط، از این نمونه شیشه استفاده می کنند. امروزه، استفاده از این نمونه شیشه، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

شیشه سندبلاست نوع خاصی از شیشه های مات می باشند که روی سطح آنها شن و ماسه با شدت زیادی پاشیده شده و خراشیدگی های جزئی منجر به از بین رفتن شفافیتشان میشود. پیشنهاد می کنیم با شرکت لیا صنعت ایرانیان در این مقاله همراه شده تا در خصوص شیشه سندبلاست، کاربردها و مزایای آن بیشتر آشنا شوید. پس از آن می توانید با اطلاعات کافی برای انتخاب و تهیه آن اقدام نمایید. پس با ما همراه باشید.

شیشه سندبلاست چیست؟

وقتی شیشه را مات می کنند، به آن شیشه سندبلاست می گویند. این روش به نوعی، حکاکی بر روی شیشه است. عملیات مات شدن به این گونه است که، شن و ماسه با شدت زیادی بر روی شیشه پاشیده می شوند. برای انجام این کار، از کمپرسورهای مخصوصی استفاده می شود. هرچه این عملیات، مدت زمان بیشتری به طول انجامد، ماسه ها با فشار بیشتری بر روی سطح پاشیده می شوند.

با این روند، درجه ی مات شوندگی شیشه، بیشتر خواهد شد. ماسه هایی که برای این کار در نظر می گیرند، دارای دانه بندی بسیار ریز بوده و سیلیس هستند. برای مات شدن شیشه، می توان همه یا قسمتی از شیشه را کار نمود و این عملیات در کارگاه های مخصوص انجام می شود. نکته ی مهم آن که، اگر با استفاده از لایه لمینت، شیشه را بپوشانید، شیشه سکوریت ساخته می شود. این نوع شیشه ها در برابر ضربه محکم هستند.

شیشه سندبلاست، کاربردها و ویژگی های آنشیشه سندبلاست، کاربردها و ویژگی های آن

انواع شیشه سندبلاست

این نوع شیشه در انواع گوناگونی تولید می شود. از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سندبلاست ساده و تمام مات: همان طور که از نامش پیدا است، این نوع شیشه به صورت تمام ما  مورد استفاده قرار می گیرد. بیشتر این مدل از شیشه برای حمام و سرویس بهداشتی مورد نیاز است. زیرا که مات بودن آن کمک می کند فضای خصوصی فرد به خوبی تضمین شود.
 2. شیشه با طرح لوگو: در این نوع شیشه، افراد خودشان طرح مورد نظر را برای شرکت مربوطه می فرستند. برای این کار می بایست، شکل اولیه ی لوگو، در نرم افزار رسم شود و سپس مشتری، ابعاد شیشه را تایید کند. بعد از آن، لوگو بر روی کاغذ مخصوصی با دستگاه پلات طراحی خواهد شد. سپس می توان خروجی آن را، روی شیشه با چسب مخصوص، چسباند.
 3. سند بلاست مات راه راه: این نوع، به صورت طراحی بر روی شیشه است. اغلب خطوطی که بر روی شیشه طراحی می شود، به صورت عمودی، افقی، شطرنجی است. شفاف بودن یا مات بودن این خطوط به سلیقه ی مشتری بستگی دارد. تقریبا برای درب های ورودی مورد استفاده است. زیرا هم حالت شکیلی داشته و هم جدا سازی به نحو احسن انجام می شود. برای اتاق های کارکنان شرکت ها این شیشه ها کاربرد به سزایی دارد.

کاربرد شیشه سندبلاست

اکنون با شیشه های سند بلاست آشنایی لازم را بدست آوردید و با انواع آن نیز آشنا شدید. حال در این قسمت می خواهیم درباره ی کاربردهایی آن صحبت کنیم. در حقیقت شیشه سندبلاست، دارای کاربردهای زیادی است. از مهم ترین آن می توان به مواردی که در ذیل آمده است اشاره کرد:

 • امکان استفاده در محیط های اداری، رسمی
 • مورد استفاده در محیط های شخصی
 • کاربرد در قسمت های داخلی
 1. محیط های شخصی: استفاده از شیشه ی سند بلاست مات در منازلی که حمام های شیشه ای و بالکن دارند، مناسب است. البته می توان برای بخش بندی نمودن حمام هایی که بزرگ هستند از این نمونه شیشه استفاده کرد.
 2. محیط های داخلی: استفاده از شیشه های سند بلاست جهت پارتیشن ورودی منازل که بیشتر جنبه ی تزئینی دارند، مناسب است. امروزه نیز در منازل نو ساز این اتفاق به عینه قابل مشاهده می باشد.
 3. محیط های اداری: همچون؛ استفاده از شیشه ی مات جهت پارتیشن های اداری و اتاق های درمانی که به صورت راه راه هستند کاربرد بسیار زیادی دارد.
 4. محیط های رسمی و اداری مثل؛ استفاده از شیشه های سند بلاست نیمه مات و تمام مات جهت استفاده در استخر، باشگاه های ورزشی و همچنین در بیمارستان ها کاربرد ویژه ای دارد.  

مزایای استفاده از شیشه های سندبلاست

در این قسمت به مزایای شیشه سندبلاست می پردازیم. برای آن که شیشه ها را مات کنند، می توان از هر نوع شیشه ای برای این کار استفاده کرد. این نوع شیشه، از انعطاف بالایی برخوردار است. بر روی این مدل شیشه ها می توان، انواع طرح و رنگ به کار بست. از دیگر مزایای استفاده از این نمونه شیشه، می توان به مواردی که در ذیل آمده است اشاره کرد:

 • استفاده از شیشه ی مات، جهت پارتیشن بندی ادارات مناسب است.
 • بهره مندی از شیشه های مات سند بلاست به منظور حفظ حریم شخصی افراد امری ضروری است.
 • در این روش، می توان طرح ها و رنگ های مختلف بر روی آن اجرا کرد.
 • از این مدل شیشه ها می توان برای شیشه های بین کابینتی استفاده کرد.
 • استفاده از شیشه های مات و نیمه مات مقرون به صرفه است.
 • استفاده از شیشه های مات سند بلاست باعث می شود که، از میزان تابش نور خورشید به داخل محیط جلوگیری شود.
 • این نوع شیشه ها معمولا عایق صدا هستند و جهت جلوگیری از هدر رفتن انرژی، از این نمونه شیشه استفاده می شود.

مزایای استفاده از شیشه سندبلاستمزایای استفاده از شیشه سندبلاست

معایب بهره مندی از شیشه ی سندبلاست

شیشه سندبلاست، علاوه بر آن که دارای مزایا است، از معایبی نیز برخوردار است. از مهم ترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. اولین عیب استفاده از مات کردن شیشه، سخت تمیز کردن آن است. جهت تمیز کردن این نوع شیشه ها، باید از روش های مخصوصی استفاده کرد. زیرا شست و شو و پاک کردن آن بسیار سخت است.
 2. عیب دیگر استفاده از این نوع شیشه، طول کشیدن زمان تحویل آن است. مدت زمانی که طول می کشد شیشه ی مات آماده شود، 10 تا 12 روز است. به همین دلیل برخی افراد از برچسب های شیشه مات کن استفاده می کنند.
 3. سومین مشکل استفاده از این مدل شیشه، عدم تغییر طرح و یا لوگوی انتخابی است. بعد از آن که طرح و یا لوگوی انتخابی، بر روی شیشه انجام شد، امکان تغییر آن وجود ندارد.
 4. یکی دیگر از عیب های استفاده از این مدل شیشه، حمل آن تا کارگاه مخصوص است. برای مات کردن شیشه، باید شیشه را از محل باز کرد. سپس آن را به کارگاه مخصوص منتقل نمود. بعد از فرایند مات کردن، شیشه به محل اصلی بازگردانده می شود و برای نصب آماده است. این کار باعث پرداخت هزینه های اضافی می شود.

پر بازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

تفاوت شیشه سکوریت با شیشه معمولی

آشنایی با مزایا و کاربردهای شیشه استند گلس

نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه شیشه ای چگونه است؟

قیمت شیشه سندبلاست

در خصوص هزینه های شیشه سندبلاست باید گفت که، در وهله ی اول به طرح و نوعی که انتخاب می کنید بستگی دارد. البته مولفه هایی مانند: رنگ شیشه، رنگ طرح انتخابی، ابعاد شیشه، بازکردن شیشه توسط نصاب جهت بردن به کارگاه مخصوص، انتقال شیشه به کارگاه مخصوص، انتقال شیشه از کارگاه جهت نصب در محل مورد نظر، نصب شیشه توسط نصاب، مقدار مات شوندگی، مقدار چسب مصرفی و نوع طراحی شیشه در قیمت نهایی موثر هستند.

هر یک از موارد گفته شده با توجه به برند مصرفی و اجرت کار می تواند روند افزایشی یا کاهشی قیمت را برای شما داشته باشد. قبل از تهیه این شیشه ها و استفاده از آن لازم است تا تحقیقات لازم برای تهیه آن را داشته باشید. البته که لازم است در ابتدا به بودجه در دسترس خود توجه کنید تا بهترین روش را برگزینید.

خرید شیشه سندبلاست با قیمت مناسبخرید شیشه سندبلاست با قیمت مناسب

شیشه سند بلاست در لیا صنعت ایرانیان

در این مقاله سعی شد به معرفی شیشه سندبلاست به همراه مزایا، معایب و کاربرد های آن پرداخته شود. با توجه به تمام نکات گفته شده، شما می توانید برای محیط مورد نظر خود از این شیشه بهره مند شده و فضایی لوکس و مدرن را ایجاد کنید. شرکت لیا صنعت ایرانیان مفتخر است تا همراهان و مراجعه کنندگان عزیز را در طراحی، تولید و اجرای شیشه و آینه همراهی نماید.

از دیگر خدمات این مجموعه می توان به ارائه آینه های دکوراتیو و شیشه های نشکن نیز اشاره کرد. در تمام ایام سال می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران ما تماس حاصل نموده و بهترین نظر کارشناسی شده را برای انتخاب خود بدست آورید. پس از آن می توانید با رضایت خاطر کامل برای تزئینات منزل خود قدم بهینه ای را بردارید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE