صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

طریقه نصب آینه پازلی چگونه است

31 اردیبهشت ، 1401
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

طریقه نصب آینه پازلی برای بسیاری از خریداران این محصول یک سوال است. آینه دکوراتیو امروزه در طراحی مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. هر چند استفاده از آینه در معماری داخلی قدمتی چند صد ساله دارد.

آینه های پازلی دکوراتیو با توجه به خصوصیاتی که به محیط اضافه می کنند، یکی از انواع آینه های دیواری جذاب برای خریداران محسوب می شود. اما این آینه ها چطور بر روی دیوار نصب می شوند؟ آیا می توانیم خود اقدام به نصب آن ها کنیم؟ آیا نصب آینه ها نیاز به ابزار خاصی دارد؟ برای پاسخ به این سوالات با شرکت لیا صنعت ایرانیان همراه باشید.

نحوه نصب آینه پازلینحوه نصب آینه پازلی

آینه پازلی چیست؟

برای اطلاع از طریقه نصب آینه های پازلی ابتدا بهتر است با این نوع آینه ها آشنا شوید. این آینه ها صورت و شکل های مختلفی دارند. آینه های پازلی با استفاده از یک الگوی مشخص و به وسیله دستگاه های به روز برش می خورد.

کنار هم قرار دادن این آینه ها الگو و شکل خاصی را ایجاد می کند و باعث جذابیت بیشتر آینه می شود. آینه پازلی در رنگ های مختلفی مثل، سفید، برنز، مسی، طلایی، بنفش، دودی و... تولید می شوند. انواع آینه های پازلی نیز شامل نوع لوزی، خشتی، مستطیلی، حصیری، مربعی، آکاردئونی، لوزی، آجری، نامنظم و... می شود.

مزایای نصب آینه های پازلی چیست؟

همه انواع آینه ها مزایایی دارند که باعث محبوبیت و کاربرد انها در فضاهای متنوع می شود. آینه پازلی علاوه بر اینکه به شخص کمک می کند تا خود را در آینه ببیند، مزایایی دیگری نیز دارد. آینه های دکوراتیو پازلی می توانند فضا را جذاب و شیک تر کنند.

از طرف دیگر وجود آینه در طراحی دکوراسیون داخلی باعث بزرگتر دیده شدن فضا می شود. اگر خانه کوچکی دارید حتما از آینه های پازلی دیواری استفاده کنید. چرا که علاوه بر بزرگ تر نشان دادن محیط، می تواند باعث بازتاب بیشتر نور طبیعی مصنوعی شده و به تبع آن روشنایی بیشتر محیط شود.

دیگر مقالات لیا صنعت ایرانیان را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با انواع روش آینه کاری

آینه دکوراتیو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

نحوه آینه کاری ستون وسط پذیرایی و مزایای آن

ابزار لازم برای نصب آینه پازلی چیست؟

برای نصب این نوع آینه ها به ابزار آلات خاصی نیاز است. این ابزار شامل کاردک، چسب دو طرفه، گچ، خط کش و متر، تراز لیزری، چسب آکواریوم مخصوص آینه، چسب شیشه ای 5 سانتی متری و... هستند. البته لزوما نیازی به استفاده همه ی این ابزارها وجود ندارد اما در صورتی که می خواهید نتیجه ی بهتری بگیرید و نصب تمیزتری داشته باشید، بهتر است از نصابی استفاده کنید که به ابزارهای لازم مجهز باشد.

طریقه نصب آینه پازلی بر روی دیوار چگونه است؟

برای انجام این کار اولین قدم مطمئن شدن از طراحی آینه ها است. آینه ها باید به خوبی بر اساس طرح مشخص شده برش خورده باشند. در صورتی که مشکلاتی در برش آینه ها وجود داشته باشد نمی توان پازل آینه ها را به خوبی بر روی دیوار کامل کرد.

این موضوع باعث می شود فرآیند نصب طولانی شده و نتیجه ی کار نیز دلچسب نباشد. برای این منظور پس از باز کردن جعبه آینه ها، آنها را به ترتیب الگو به آرامی بر روی زمین بچینید تا از سلامت و کامل بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

حالا نوبت به فراهم کردن مقدمات برای چیدن آینه های پازلی بر روی دیوار رسیده است. برای نصب آینه ها می توان از چسب مخصوص آینه و یا چسب آکواریوم مخصوص شیشه استفاده کرد. البته از آنجایی که چسب های سیلیکونی حاوی اسید می باشند، چسباندن آینه با استفاده از آنها در بلند مدت می تواند باعث از بین رفتن جیوه در پشت آینه ها شود. به همین دلیل بهتر است از چسب مخصوص آینه استفاده کنید. این چسب ها در عین اسیدی نبودن، چسبندگی بالایی دارند. توجه کنید که محل نصب آینه ها صرف نظر از جنس آن باید صاف، تمیز و بدون انحنا باشد.

نصب آینه پازلینصب آینه پازلی

مراحل نصب آینه پازلی

برای نصب باید از یک سمت شروع کنید و به پیش بروید. توصیه می شود برای ایمنی بیشتر کار را از آینه های ردیف پایین شروع کنید و آنها را به اندازه کافی محکم نصب نمایید. متناسب با اندازه قطعه ای از آینه پازلی که در دست دارید چند قطره از چسب را بر پشت آن بریزید. پس از آن با توجه به نقشه موجود، آینه ها را در کنار یکدیگر قرار دهید.

توجه داشته باشی که زاویه آینه ها باید دقیق بوده و هیچ فاصله ای بین آنها وجود نداشته باشد. برای اینکه نتیجه نهایی نصب آینه پازلی دلچسب باشد، باید این کار را با دقت و صرف وقت کافی انجام دهید. ضمنا در هنگام نصب توجه شود که تک های آینه دچار شکستگی (خصوصا در گوشه ها) نشوند.

نصاب ها آینه پازلی را چطور نصب می کنند؟

اگر تصمیم به استفاده از یک نصاب حرفه ای از شرکت های مطرح مثل لیا صنعت ایرانیان برای نصب آینه ها گرفته اید، خیالتان بیش از هر زمانی بابت نتیجه کار باید راحت باشد. طریق نصب این پازلی توسط نصاب به این شکل است که در مرحله اول تیم طراحی و اندازه گیری به منزل با محل مورد نظر برای نصب آینه جورچینی اعزام میشود. آنها محل مورد نظر را به خوبی بررسی کرده و اندازه گیری می کنند. سپس با توجه به طرح ها و رنگ های موجود، شما باید نسبت به انتخاب یک طرح اقدام کنید.

پس از انتخاب طرح دلخواه شما، برش کاری مورد نظر در شرکت انجام شده و آینه ها بسته بندی می شوند تا به محل نصب ارسال گردند. در نهایت این تیم نصاب های حرفه ای هستند که نصب را آغاز می کنند. با توجه به تجربه نصاب ها این کار به صورت چند نفره، با سرعت خوب و کیفیت بالا انجام می گیرد. ضمنا اگر این کار توسط نصاب ها انجام شود، در صورت وقوع هر گونه مشکلی آنها باید پاسخ گوی عملکرد خود باشند.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE