صنایع شیشه و آینه کاری لیا صنعت ایرانیان

نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه شیشه ای چگونه است

27 بهمن ، 1400
گروه لیا صنعت ایرانیان
0 کامنت

نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه شیشه ای نیازمند طی کردن مراحلی است که باید به ترتیب انجام شود تا بهترین نتیجه ی کار حاصل شود. امروز یکی از کاربرد های شیشه در ساختمان های مدرن و مکان های خاص، استفاده از آن به عنوان نرده است.

این نرده ها با هدف ایجاد حفاظت برای فضاهای داخلی و خارجی ساختمان های اداری و مسکونی، اماکن ورزشی، موزه ها و... استفاده می شود. در ادامه این مطلب از سایت لیا صنعت ایرانیان به طریقه نصب نرده شیشه ای هندریل می پردازیم. همراه ما باشید.

نصب نرده شیشه اینصب نرده شیشه ای

نرده شیشه ای هندریل چیست؟

همانطور که گفته شد امروز شیشه کاربردهای مختلفی پیدا کرد است. یکی از این کاربردها، استفاده از آن به عنوان نرده است. دلیل استفاد از شیشه به عنوان نرده، استفاده حداکثری از نور و همچنین ایجاد زاویه دید بیشتر است. نرده های شیشه ای در قسمت های مختلفی از هر خانه از جمله تراس، بالکن، راه پله، اطراف استخر، روف گاردن، پشت بام و... ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

استانداردهای نصب نرده شیشه ای هندریل چیست؟

در اروپا دو استاندارد در مورد نصب نرده شیشه ای وجود دارد. دسته اول استاندارد ها مربوط به تحمل بار متمرکز است که برای کاربری های مسکونی و اماکن کم تردد محاسبه می شود. اما دسته دوم استاندارد ها بر مبنای ظرفیت باربری برای مکان خاص و پرتردد بررسی و محاسبه می شود. در ساختمان هایی که نیاز به مجوز اتش نشانی دارند، کمینه ارتفاع مجاز نرده شیشه ای 110 سانتی متر است. نوع شیشه نیز در این ساختمان ها باید سکوریت و لمینت باشد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

نرده شیشه ای چیست و چه مزایایی دارد؟

دلایل استفاده از نرده های شیشه ای چیست؟

مراحل نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه

برای نصب نرده جانپناه باید مراحل مختلفی را به ترتیب انجام داده تا بتوانید به خوبی آن را نصب کنید.

  • پس از تهیه شیشه و لوازم و قطعات اتصالات آن، باید ابتدا فواصل نگهدارنده ها و قطعات مربوط به آن را پیدا کنید.
  • سپس نوبت نشانه گذاری می رسد.
  • پس از آن باید نگهدارند های نصب شده را با هم تراز کرد در نهایت نیز شیشه ها را نصب کرده و مورد بررسی مجدد قرار می دهیم.

در ادامه جزئیات مراحل را با هم مرور می کنیم:

روش نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناهروش نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه

مشخص کردن فواصل در نصب نرده شیشه ای هندریل

فاصله های قطعات نگهدارنده بر اساس مشخصات پروژه، کاربری و... مشخص می شود. با توجه به نگهدارنده هایی که در بازار کشورمان موجود است، فاصله شیشه گیرها نباید بیش از 30 سانتی متر باشد. بسیاری از شرکت های ایرانی و ترک نیز فاصله 30 سانتی متری را تایید می کنند.

تعداد و ضخامت پیچ ها نیز بسیار مهم می باشد. کمترین سایز پیچ در حالت نصب 10 سانتی متری می باشد. قابل توجه است که پیچ های ضعیف تر استحکام کافی را تامین نمی کنند و ممکن است در گذر زمان باعث عدم تحمل فشارهای شیشه و از دست دادن ایستایی آن شود.

نشانه گذاری هندریل یا جانپناه شیشه ای

قطعات را به شکل تقریبی در محل قرار می دهیم و با استفاده از تراز قطعات را تنظیم می کنیم. با یک نشانه گذار محل سوراخ کاری را نشانه گذاری می کنیم. قطعات را برداشته و محل های مشخص شده را سوراخ می کنیم. کار گذاشتن پیچ و مهره ها و نصب نگه دارنده ها به زمین را انجام می دهیم.

تراز کردن نرده شیشه ای هندریل

بعد از اینکه قطعه های نگهدارنده به سازه فلزی با استفاده از پیچ و مهره ها متصل شد. باید عملیات تراز کردن را در دو زاویه افقی و عمودی انجام شود. این باعث می شود که نگهدارنده ها به شکل خطی در یک راستا باشند. اهمیت تراز کردن وقتی مشخص می شود که یک یا چند پایه نگهدارنده در راستای هم نبوده و با شیشه لمینت فاصله داشته باشند. در صورت تراز نبودن و نصب ناقص مقاومت شیشه در برابر فشار کاهش می یابد و ممکن است از جای خود رها شود.

نصب کاور پروفیل جانپناه شیشه ای

با توجه به اینکه در هر دو سمت پروفیل های نرده شیشه ای کاورهایی وجود دارد، قبل از نصب شیشه ها، کاوری که مربوط به قسمت بیرونی (پرتگاه) است نصب می شود.این کار بسیار حساس بوده و نیاز به حضور متخصصان و دستگاه های برش مخصوص دارد. علت اینکه این کاور در ابتدا نصب می شود، دسترسی سخت به قسمت بیرونی شیشه است.

نصب شیشه هندریل

با طی کردن مرحله قبلی این بار نوبت به مرحله اصلی یعنی نصب شیشه می رسد. شیشه های نشانه گذاری شده در سایزهای مختلف به محل نصب انتقال داده شده و در جای خود قرار می گیرند. برای فیکس کردن شیشه از گوه و قطعات دیگری استفاده می شود. برخی اوقات نیاز هست تا با استفاده از فیلرهایی شیشه ها تراز شوند. تراز کردن شیشه قبل از فیکس نمودن آن بسیار ضروری است. در پایان شیشه در جای خود محکم شده و نصب شیشه خاتمه می یابد.

نصب کاور و درپوش پروفیل شیشه ها

در این گام باید شیشه ها نسبت به هم (افقی و عمودی) سنجیده شده و تراز شوند. در لبه بالای کاورها می توان شیارهایی را مشاهده کرد که نوارهای درزگیر بر روی آن نصب می شوند.این نوار ها فاصله دو تا سه میلیمتری را پر می کند تا از ورود گرد و غبار و آب به قسمت داخلی پروفیل جلوگیری کند.

نصب هندریل

نصب هندریل روی شیشه آخرین مرحله کار است. ابتدا طول شیشه اندازه گرفته می شود و متناسب با ان پروفیل مخصوص برش داد می شود. نصب آنها با لاستیک های فشاری، نوارهای 2 طرفه و چسب های سیلیکونی انجام می شود. براکت هایی نیز وجود دارند که شیشه را به دیوار های کناری می چسبانند. در پایان با نصب هند ریل کار نصب نرده شیشه ای یا جانپناه به اتمام می رسد.

مراحل نصب نرده شیشه ای یا جانپناهمراحل نصب نرده شیشه ای یا جانپناه

نرده شیشه ای هندریل لیا صنعت ایرانیان

امیدواریم در مورد شیوه نصب نرده شیشه ای هندریل یا جانپناه شیشه ای اطلاعات خوبی را به شما ارائه داده باشیم. شرکت لیا صنعت ایرانیان یکی از شرکت های شناخته شده در زمینه تولیدات شیشه و آینه و انجام پروژه های مرتبط می باشد. این شرکت علاوه بر نرده شیشه ای تولید کننده انواع آینه معمولی و دکوراتیو، شیشه سند بلاست، سکوریت، لمینت، لاکوبل، رومیزی، ضد گلوله، استند گلس، دوجداره و... با بهترین کیفیت و قیمت رقابتی می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfUqiMbAAAAALrl4evPK2OZmc91J9U3OPD7P4TE